Gazeteci Turgay Demir, Duhuliye okurları için Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

Turgay Demir'in açıklamaları şöyle:

"Beşiktaş'ta seçim olacağını düşünmüyorum. Kulüplerin asıl mücadele etmesi gereken sorun, maddi sorunlar. Özellikle dört büyükler için geçerli. Bu konuda da işin birkaç tarafı var, UEFA tarafı var, kendi harcamaları var, vergi ve banka ödemeleri var. Bunun altından kalkmak hiç kolay olmayacak. Ve bu sorunlar tabii ki yönetimlerin hepsini zorda bırakacak. Dolayısıyla muhalefetleri de hareketlendirecek ama öyle bir yük var ki altına girebilecek kimse olduğunu pek düşünmüyorum. Muhalefet olmak da kolay değil artık dört büyüklerde. Çünkü enkaz hakikaten çok büyük."

"CANER FAYDALI OLMAZ"

"Caner Erkin'in Beşiktaş'a faydası olacağını düşünmüyorum. Karagümrük performansı Caner'in performansı ortada. Artık yaşı da belli bir noktaya geldi. Dolayısıyla yerli bir oyuncu olması, herhangi bir maçın on beş dakikasında yapacağı birkaç orta dışında faydası olmaz bana göre. Beşiktaş için yeni transfer olmayacaktır. Ancak şartlar o kadar zor ki, ancak bu tür transferler yapılabiliyor.

"YERLERİNİ TRANSFERLE DOLDURMAK HİÇ KOLAY DEĞİL"

"Şenol Güneş çok tecrübeli teknik adam. Elinde de iyi bir kadro var. Burada üç tane kritik oyuncudan bahsetmek gerek; Dele Alli, Redmond ve Muleka... Bu üç oyuncunun performansını Şenol Hoca yukarı çekebilirse -ki bunu daha önce Gomez'le gördük- takımın bütün kalitesinin ortaya çıkacağını ve şampiyonluk yarışına da ortak olacaklarını iyi biliyor. Çünkü Beşiktaş'ın bu oyuncuları beklentinin altında kalırsa onların yerini transferle doldurmak hiç kolay değil. Takip ettiğim kadarıyla çok sıkı çalışıyorlar. Özellikle Dele Alli 26 yaşında. Kendisi için oynaması gerekiyor bir pazar yapması için. Bu oyuncular devreye girerse Beşiktaş'ın yarışa ortak olacağını düşünüyorum." 

"İKİ OYUNCU BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUK ŞİFRESİDİR"

"Çünkü kadro kalitesini ortaya çıkarmak için bir iki tane oyuncunun çok çok iyi performans göstermesine ihtiyaç var. Weghorst zaten kupadan çok iyi dönüyor, Moralli dönüyor. Onun dışında Gedson olsun Josef olsun, orta sahası Beşiktaş'ın oldukça iyi. Aynı şekilde Saiss de moralli dönecek ama sakatlığı ne durumda göreceğiz. Takımın genel durumunda bir sıkıntı yok. Ama kaliteyi tam olarak ortaya çıkaracak on numara pozisyondaki Dele Alli. Ghezzal'ın yokluğunda da Redmond çok önemli konumda. Bu iki oyuncu bence Beşiktaş'ın şampiyonluk şifresidir."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ