Süleyman Oktay şu ifadeleri kullandı:

Beşiktaş Şenol Güneş ile beraber güzel işler çıkarıyor. Taraftarlar mutlu iyi futbol sonuçlar bütün camiayı adeta kenetledi.

Takımda gözle görülür bir şekilde değişim oldu. Nerede istikrarsız Valerien İsmael takımı nerede Şenol Güneş’in istikrarlı takımı. İki takım arasında gece gündüz kadar fark var.

Şenol Güneş’i takımın başına daha evvel getirilmediğine camia içinde bir yakınma var bu aynı zamanda Şenol Güneş’in takımı toparlaması, kendi takımını yaratması adına da kervanı yolda düzmesi gibi bir şey yaptı ki bu çok zordur sezonun ortasında gelip tekrardan bir takımı yaratmak her babayiğidin harcı değildir. Şenol Güneş bunu yaptı hemde çok başarılı yaptı. Şimdi yiğidi öldür hakkını yeme demek lazım.

Bütün futbolcuların performanslarını yukarı çekmesi, takım oyunu oynatması, maç içinde yaptığı değişikliklerle teşhislerinin ne kadar doğru olması, futbolcuları rekabete sokmasıtakımın bu güzel görüntüyü vermesinin başlıca Şenol Güneş dokunuşlarıdır.

Şimdi gelelim olumsuzluklara takım maçlar içinde gelgitler yaşıyor oyunun bazı bölümlerinde umursamaz, uyumsuz, istikrarsız görüntülerde veriyor. İstedikleri anda da sihirli değnek değmişçesine değişip güzel futbol oynayan takım haline geliyorlar. Ve istenilen sonuçlar geliyor. Tabiki bunda saha içinde çok tecrübeli, bireysel üst düzey futbolcuların olmasıda etkin rol oynuyor.

Birde Beşiktaş bu sezon şampiyonluk yarışında altlarda kaldığı için futbolcular böyle bir baskıyı ne tribünlerden, ne camiadan, ne medyadan ve kamuoyundan görmedikleri için daha rahattılar, bu psikolojik baskı çok zordur.

Fenerbahçe ve Galatasaray bu baskıyı fazlasıyla hissettiler. Beşiktaş’ın bir başarısıda böyle bir baskı altında oynamadıklarından gelmiştir. 
Bundan sonra ne olur?  Galatasaray’ın takılmasını bekleyip ipi göğüslermiyizin hesaplarıda yapılmıyor değil. Yalnız bir gerçek var o da Galatasaray, Başakşehir’e takılmadı bu gerçekte Beşiktaş’ın şampiyonluk şansını değil olası ikincilik şansını daha çok düşünmemiz gerektiği anlamına gelir.