İşte Günayer'in açıklamaları:

"Beşiktaş, uzun zaman sonra kazandı. Samet Aybaba'nın dokunuşlarını gördük, Serdar Topraktepe'nin etkisini hissettik. Birçok sorunları olmasına rağmen en azından koşan, mücadele eden bir takım vardı, dolayısıyla Beşiktaş'ın en azından taraftarını heyecanlandıran bir maç oynadığını söyleyebilirim.

Takım biraz hareketlenince Svenson bile bu maçta iyiydi. Muçi bile Santos dönemine göre rahatlamış bir şekilde performans gösterdi.

Bazı oyuncuların bu 4-5 maçlık performanslarıyla gelecek sezonda takımda kalma yolunda önemli adımlar atacağını düşünüyorum. 

Şimdi soru gelecek sezonda teknik direktör kim olacak? Beşiktaş çok kritik bir yıla giriyor. 3 senedir kaybeden, erkenden vazgeçen bir takım var ve Beşiktaş'ın artık buna tahammülü yok. 

O yüzden Beşiktaş'ın çok doğru bir teknik direktör seçeneği yapması gerekiyor.

Sayın Hasan Arat yaptığı açıklamada "Sergen Yalçın'ın da Şenol Güneş'in de istenmesi doğal, ikisi de Beşiktaş'a önemli başarılar kazandırdı" dedi. Beşiktaş'ta bu 2 isme karşı anormal tepkiler var. Bu tepkilerin düzelmesi gerekiyor.

Bu normal bir durum değil... Şenol Güneş'e karşı öfkeli olmayı, Sergen Yalçın'a karşı öfkeli olmayı açıkcası anlamıyorum. Başkan da zaten açıklamış 2 tane yerli teknik direktör adayı var. Beşiktaşlıları Sergen'ci, Şenol'cu diyerek ayırmayın. Neticede herkes Beşiktaş'ın şampiyon olmasını istiyor. O yüzden teknik direktör üzerinden yapılan bu kavganın Beşiktaş'a fayda sağlamayacağını düşünüyorum.  

Herkesin "Sergen Yalçın veya Şenol Güneş istemiyorum" deme hakkı var ama hakaret etmek, küfür etmek, kötü söz söylemek, yaralayıcı söz söylemek hakkı yok.

Gelecek sene için Serdar Topraktepe seçeneği yok, kupayı da alsa yok. Beşiktaş yeni sezonda yeni bir teknik direktör ile yola devam edecek gibi gözüküyor, gelen bilgiler bu yönde... 

Sayın başkanın söylemi, yeni teknik direktörün yüzde 50 yerli, yüzde 50 yabancı olacağı şeklinde.

Yerli için öne çıkan 2 isim var Şenol Güneş - Sergen Yalçın. Bu iki isim için yönetimde olumlu düşünenler, olumsuz düşünenler var. yerli olacaksa bu iki isimden biri olacak gibi görünüyor. 

Kim olacak?

Şenol Güneş'i istemeyenlerin sebepleri var. Beşiktaş tarihinin bu sezon en kötü sezonlarından biri ve sezon başında takımın başında Şenol Güneş vardı, dolayısıyla kurulan kadroda Şenol Güne'in payı olduğunu düşünen; içeride, tribünde, sosyal medyada çok fazla isim var. Beşiktaş 2. başkanının Şenol Güneş'i daha çok istediğine dair bilgiler var. 

Sergen Yalçın konusunda da ikiye ayrılma durumu var. Son şampiyonluğu kazandırdığı için, sevilen bir isim olduğu için, ortalama gittiği takımlarda iyi, poztif, hücum futbolu oynattığı için kamuoyunu yönetemede etkili olduğu için, yaşı daha genç olduğu için Sergen Yalçın'ı isteyen bayağı bir isim var."

Duhuliye.com