İşte Gürses'in HABER1903'e yaptığı açıklamalar:

-BEŞİKTAŞ'IN S.O.S VERDİĞİNİ GÖRÜYORUM-

Beşiktaş'ın Osmanlıspor'a 2-1 mağlup olduğu karşılaşmayı değerlendiren Gürses; "Beşiktaş'ın hiç alışık olmadığı bir yolun içerisine girdiğini gördüm. Hiç temenni etmediğim bir durum. Devreyi mağlubiyetle kapatıyorsunuz. Onun ardından 15 günlük bir çalışma devresinden çıkıp 4-1 yendiğiniz Osmanlıspor'a ikinci maçta 2-1 mağlup oluyorsunuz. Bu da mağlubiyete alışkın olan bir Beşiktaş profili çiziyor. Oysa geçen yıl ve önceki yıl kupalarda hem yurt içi, hem yurt dışında hem süper ligde çizdiği grafik bu değildi. O bakımdan Beşiktaş'ın Antalyaspor maçı öncesi S.O.S verdiğini görüyorum. Bu hiçbir Beşiktaşlı'nın alışık olmadığı bir durum." ifadelerini kullandı.

-GELECEK OLAN TRANSFERİN HAZIR OLMASI LAZIM-

Beşiktaş'ın transfer gündemini ve takımın genel durumunu değerlendiren Gürses; "Transfer ya devre arasında bir futbol takımının hazırlık kampına yetişir ya da sezon başındaki yeni sezon hazırlık kampına alınır ve bir uyum evresi geçirir. Larin transferinin ne aşamada olduğu belirsiz. Böyle bir durum varken ikinci bir santrafor arayışının Başkan Fikret Orman tarafından yapıldığını biliyorum. Bu isim şu anda belki de transferin son gününe kadar gizli tutuluyor. Başkan Orman'ın sürekli yurt dışında olduğunu ve inceleme yaptığını da biliyoruz. Gelecek olan transferin hazır olması lazım. Beşiktaş, bunun içerisinde hem iki Bayern Münih maçı, hem Türkiye Kupası'nda çeyrek final maçları ve Süper Lig'de zorlu bir devreye girecek. Bu bakımdan Beşiktaş'ın Antalyaspor maçını kazandıktan sonra önümüzdeki günlerde kupada ve ligde berabere kalmadan yoluna devam edeceği bir yoldan gideceğini umuyorum. Bunun dışındakiler Beşiktaş camiası için hayal kırıklığıdır." dedi.

-TÜM BEŞİKTAŞLILARA DUYURMAK İSTİYORUM-

Son olarak hayatını kaybeden Cemil Ulusel'in ailesine başsağlığı dileyen Güreses; "Beşiktaş'ta 60 yıldır büyük bir özveri ile Kulüp Müdürlüğü yapan Cemil Ulusel'in kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Cenazesinin yarın Sinan Paşa Camii'nden öğlen namazına müteakip kaldırlacağını tüm Beşiktaşlılara duyurmak istiyorum." diyerek sözlerini sonlandırdı.

Haber Kaynağı: HABER1903 ÖZEL HABER