Ozan Tufan'ı Süper Lig'de ilk Şenol Güneş oynattı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Bursasspor'da çalışırken şans verdiği oyuncu büyük çıkış yakalamış ve daha sonra Fenerbahçe'ye transfer olmuştu. Sarı lacivertlilerin kadro dışı bıraktığı oyuncu, bu sezonun başında 3 milyon Euro bonservis bedeliyle Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Championship takımı Hull City'e gitti.

İngiltere'den dönmek istiyor

İngiltere'de istediği ortamı yakalayamayan Ozan Tufan, Türkiye'ye dönmek istiyor. Hull City tarafı, Ozan Tufan'a ilginin olduğunu ancak resmi teklifin gelmediğini belirten açıklama yaptı. 27 yaşındaki futbolcu bu sezon Hull formasıyla 22 lig maçına çıktı, 4 gol attı.

Beşiktaş taraftarı tepkili

Ozan Tufan'ın Beşiktaş'a transfer olacağı iddialarının yükselmesi üzerine sosyal medyada büyük Beşiktaş hesapları "İstemiyoruz" kampanyası başlattı. Oyuncunun Fenerbahçe formasıyla Süper lig'de en çok gol attığı takım Beşiktaş. Ozan Tufan, 5 golü Kartal ağlarına göndermiş durumda.

Ozan Tufan'ın menajeri Mirzad Türkcan

Beşiktaş taraftarı, Ozan Tufan kadar oyuncunun menajeri Mirzad Türkcan'a da tepki gösteriyor. Bir dönem Fenerbahçe'de basketbol oynayan Mirzad Türkcan, sezon başında altyapıdaki Emirhan İlkhan'ın Torino'ya gitmesinde başrol oynamıştı. Beşiktaş yönetimi bu yüzden Mircad Türkcan'ı istenmeyen adam ilan etmişti.

Burak Yılmaz gibi...

Beşiktaş taraftarının Ozan Tufan tepkisiyse akla Burak Yılmaz'ı getiriyor. Şenol Güneş, ilk Beşiktaş döneminde ısrarla oyuncuyu istemiş ancak bu veto edilmişti. İki yıl gelen şampiyonluğun ardından Burak Yılmaz, Güneş'in isteğiyle siyah beyazlı renklere imza atmıştı.

Beşiktaş tribünü Burak Yılmaz'ı bağrına bastı

Yoğun protestolar altında imza atan Burak Yılmaz, daha sonra attığı goller ve sahada gösterdiği performansla Beşiktaş taraftarının takdirini kazanmıştı. Oyuncu, Lille'e giderken Beşiktaş'tan alacaklarını bırakarak siyah beyazlı kulübe jest yapmıştı.

Yönetim Ozan Tufan için ne karar alacak?

Beşiktaş yönetiminin Ozan Tufan için alacağı karar kritik olacak. Şenol Güneş'in isteği doğrultusunda transfer bitirilmeye çalışılıyor. Ancak başarısız sonuçların gelmesi durumunda taraftarın tepkisinden çekiniliyor. Transfer gerçekleşirse Burak Yılmaz gibi Ozan Tufan'ın sahada göstereceği performans taraftarın tepkisini belirleyecek gibi gözüküyor.

ajansspor