Ligdeki puan ortalaması hakkında konuşan Nihat Kahveci, "Beşiktaş 77 puana yükseldi. Bu ligde 74'le şampiyonluk oluyordu. Bunlar şampiyonluk ortalamaları ama Galatasaray öyle bir istatistik yakaladı ki bu puanlar geride kaldı" dedi.

Beşiktaş taraftarının mutlu olduğunu söyleyen Kahveci, "Taraftar mutlu, takımda her şey yolunda. Maç bitti penaltıyı kovalıyorlar. 1 golle şampiyon olan Beşiktaş, bu kez 1 golünü kovaladı maç bittikten sonraki. Hakkını istemeler vs. bunlar seneye yatırımdır. Sonradan oyuna girenler katkı sağlıyor. Kulübe ne kadar zenginleşirse o kadar işin içinde oluruz diyorlar" sözlerini kullandı.

Oluşan seri hakkında konuşan eski futbolcu, "Son 12-13 maçta bir tek Trabzonspor beraberliği var. Onu da çıkarırsan seri galibiyet oluyor. Galatasaray'a yakın başarı ama seri biraz geç yakalandı maalesef" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın ikinciliği hiç bırakmadığını ifade eden Nihat Kahveci, "Ismael daha erken gidebilirdi diyoruz. Bu konuda Galatasaray kangreni hemen kesiyor. Beşiktaş biraz geç kaldı. Dünya Kupası ilk kez kışın oynandı, deprem felaketi nedeniyle ilginç bir sezon yaşadık ama Beşiktaş ikinciliği hiç bırakmadı" sözlerini sarf etti.

Gedson Fernandes'in değerini katladığını söyleyen Kahveci, "Beşiktaş'ın hedefi bitmez konusunun örneğini gösteriyorlar Gedson değerini katlamaya devam ediyor. Tek eksiği asist ve gol dedik son maçlarda onu da yapmaya başaldı. Aboubakar, Cenk aynen devam zaten. Salih, Amir, Gedson çok oturdu artık" dedi.

Mert Günok'un performansını değerlendiren eski futbolcu, "Mert 2 gol yedi ama o kafa vuruşunu da şutu da çıkaramazdın, buna rağmen iyiydi. Lig devam etsin istiyor Beşiktaş taraftarı neredeyse" ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş hakkında konuşan Nihat Kahveci, "Şenol hoca işin tecrübesiyle biliyor işini. Herkese şans vererek rekabet ortamını yarattı önce. Sonra kemik kadro yaratıyor ve sonra da oynamayanları oynatıyor ve mutlu ediyor. Zaten ikili ilişkileri de iyi bir hocadır. 2-3 maç daha olsun isterler belki ama onu daha önce yapmaları lazımdı" sözlerini kullandı.

Atiba'nın heykelinin dikilmesini isteyen Kahveci, "Atiba son maçı gibiydi ama son bir Konya maçı var. Orada unutulmaz bir maç yaşatırlar Atiba'ya. Sahadaki müthiş futbolunun dışında örnek kişiliğiyle de ders verdi. Heykeli dikilsin mi deniyor bence dikilsin ama hak eden herkesinki dikilsin derim ben" dedi.

Derbi hakkında konuşan eski futbolcu, "Fenerbahçe derbiyi kaybederse, Beşiktaş Konya'yı yenerse lig ikincisi. Psikolojik olarak ikinci olmak çok şey değiştirir Beşiktaş'ta" açıklamalarında bulundu.