İşte o değerlendirme:

Ergin Aslan;
Galatasaray iç sahada çok iyi, çok iyi bir kadro, formda maçları kazanıyor. Avrupa'da iyi gidiyor, özgüven yerinde...

Emre Bol;
Tıpkı geçen seneki gibi aynı böyleydi her şey Beşiktaş kazandı.

Ergin Aslan;
Eksik gittiği Kadıköy deplasmanında da kazandı. O yüzden derbinin favorisi olmaz. Bunu taraftar çok böyle beğenmeyebilir normal ama Okan Buruk durumun farkındadır o yüzden aynı ciddiyet ve disiplinle bozmak istemeyecektir takımını, bunu da öğrencilerine anlatıyordur.

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında başabaş mücadele var ve birisi takıldığı zaman sanki o sendrom uzun sürecek gibi o yüzden maçın önemini anlatacaktır. Beşiktaş bu süreçte daha deneyimli bir teknik direktörle gitseydi iyi olurdu. Kadro yapısını şu an bilemiyoruz sürekli sakatlık haberleri geliyor. Bailly sakat bile bile lades olunmuş bir oyuncu. Amartey milli takıma gitmedi. İkisinin maaşı 5,5 milyon euro ama yine Necip çıkacak. Gedson ve Salih'in durumu belirleyici olacak. Salih'in durumu zor. Maçın ilk 10-15 dakkası bize derbinin nasıl gideceğini gösterecektir. Galataaraı'ın Bayern Münih ile ciddi bir maçı var bu da etkili olacaktır. 

Emre Bol;
Beşiktaş'ın kötü kadrosu yok. Aboubakar gibi golcü kimde var. Gedson gibi orta saha kimde var. Mert gibi kaleci kimde var. Devre arasına kopmadan kendini atabilirsen, 3-4 transfer yaparsın sonuna kadar gidersin.