Beşiktaş’ın heyecanla beklediği Ciro Immobile transferinde görüşmeler devam ediyor. Sport Digital yorumcusu Sercan Dikme transfer sürecine dair detayları anlattı: 

“Ciro Immobile ile görüşmeler başladığında menajeri ve kendisi “Biz Lazio’dan rahatlıkla çıkabiliriz” demiş. Ve görüşmeler böyle başladı. Beşiktaş kulübü de “O zaman biz görüşelim sizinle anlaşalım. Şu kadar paraya şu kadar yıllık” şeklinde karşılık veriyor. Ya 2+1 ya da 3 yıllık bir anlaşma olacak. Immobile ile Beşiktaş arasında maddi anlamda herhangi bir problem yok. Yıl anlamında herhangi bir problem yok. 

İtalya’da bulunan kişilerle de konuşmaya gayret ettim. Herkesin bildiği gibi Lazio’da Immobile’in anlam ve önemi çok yüksek. Kulübün çok önemli simge oyuncularından biri. Lazio Başkanı da sportif direktörü de taraftardan biraz çekiniyor. Immobile’i düşük bir bedelle veya bedelsiz göndermek istemiyorlar. Biraz o inadın kırılması lazım. İşin sonunda burada Immobile’in istediği olur. Oyuncu, Lazio tarafıyla görüşüp Beşiktaşlı yetkilileri aramış “Halletmeye çalışıyorum” demiş. Şu an transfer yüzde 50 yüzde 50. Ama Lazio’nun inadı kırılır. Birkaç gün içinde Beşiktaş yönetimi bu transferi bitirmek istiyor.”

Duhuliye.com