Siyah beyazlılar, son 4 maçta sadece 2 gol yerken, deneyimli teknik adam imza töreninde savunmadaki sıkıntılara dikkat çekmişti.

Teknik direktör Şenol Güneş, imza töreninde takımın defansif direncine dair tespitlerde bulunmuştu. Atılan golün fazla olmasına rağmen yenilen gol sayısına da dikkat çeken deneyimli teknik adam, "Sıralamadaki yer doğru değil. Oynanan maçlar var. Oyun, atılan ve yenen gollere baktığınız zaman atılan gollerde ön sırada görülüyor. Hemen hemen 5, 6 takım arasında en çok yiyen takım. Bunu tek bir şeye bağlamak doğru değil. Bunlar hep kullanılabilir ama ben o tarafında değilim. İyi başlayıp, kötü bitiyor bunlar, neden?" ifadelerini kullanmıştı. 

Beşiktaş Şenol Güneş yönetiminde daha dengeli bir grafik sergilerken, son haftalarda kalesini de gole kapamayı başardı. Siyah Beyazlılar, 4'te 4 yaptığı son 4 lig maçında kalesinde sadece 2 gol gördü. Adana Demirspor'u 1-0, Kasımpaşa ve Konyaspor'u 2-1, Kayserispor'u ise 2-0 yenen Beşiktaş, rakip ağlara 7 gol gönderdi. Stoper takviyesi de isteyen Şenol Güneş, takımın defansif direnci arttıkça galibiyetlerin çok daha rahat geleceğini vurguluyor. 

Duhuliye.com