İşte Hayri Ülgen'in açıklamaları:

"Ahmet Nur Çebi ve yönetimi kim ne derse desin, sezon başındaki yapılanmayı düzgün yapamadı. Bu nedenle de istikrarı bulamadı. Hoca değişikliğine gitti. Sonrasında da bu hoca alınsın şu mu alınsın derken tekrar Şenol Güneş'e gittiler. Bugün Fener'e ya da Galatasaray'a bakıyorsun, hem akıllı hem de yetenekli futbolcular aldılar. Futbol yetenekli futbolcularla başarıya gider. 

Beşiktaş yönetiminin çok büyük hatalar yaptığını düşünüyorum. Şimdi play-off oynansın mı oynanmasın mı lafını başkanın ağzından duymak istemek istemezdim. Neden diyeceksin... Beşiktaş, Beşiktaş takımı gibi oynasa Beşiktaş Kulübü gibi yönetilse zaten Beşiktaş'ın play-off'a da ihtiyacı yoktu. Şu anda liderliğini alırdı. Atı alan Üsküdar'ı geçerdi. Ama bakın Beşiktaş'tan A'dan Z'ye kadar hata üstüne hata yapıyor. Bundan sonra yok muhalefet bunu demiş, yok işte play-off oynansın mı tartışmaları bence Beşiktaş'ın yönünden faydasız. Beşiktaş'ın bunlara ihtiyacı yok. Eğer kazanacaksa gidebildiği kadar gider. Bakın bütün dallarda Beşiktaş elendi. Yazık. Bunlar bir ekonomi savaşıdır. Ben bir divan üyesi olarak demiyorum, Ben bir Beşiktaşlı olarak diyorum. Yazık, o Beşiktaş taraftarları geliyor verdiği paralarla. Bu paraları iyi kullanamıyorsanız o zaman da biraz oturup şapkanızı önüne koymanız lazım. Çünkü Beşiktaş, Türkiye'nin en cefakar, en fedakar taraftarı olan bir camiadır. Yok muhalefetle uğraşılsın, Yok işte o başkan bunu mu, eski başkanlar şunu mu yaptı? Ahmet Nur Çebi geldiğinden beri Beşiktaş'ı çok iyi bilen bir insandı. Fikret Orman'la kader birliği yaptı. Başarıları da o oldu. Sonrasında da bu laflar bence Ahmet Nur Çebi için hiç geçerli değil. Çünkü zaten imzalarda kendileri vardı.

 Beşiktaş'TA, Sergen Yalçın olayından beri yanında bazı hataları da eklersek çöküş bundan olmuştur. Yazık. Zaman kaybı çok fazla. Beşiktaş'ın bundan sonra yeni bir yapılanmaya gitmesi, yeni bir takım kurması lazım."

Duhuliye.com