Geldiğin günden bu yana ne yaptın? Takımın fizik kondisyonu mu üst düzeye çıktı? İstemsiz futbolcuları mı motive ettin? Takımda birlik ve beraberliği mi sağladın?

Şu andaki varlığın ile Valerien Ismail’den tek farkın Türkçe anlıyor ve konuşuyor olman!

Sadece 4 gün önce dedik ki, Cenk Tosun mental olarak sahada takım oyunundan çok gol atmaya yoğunlaşıyor ve ekledik; Cenk Tosun atacağı golden çok, gol sonrası sahada sergileyeceği ‘sevince’ konsantre oluyor…

Sen ne yapıyorsun? İnat ve ısrarla Cenk Tosun’u kanat oyuncusu olarak sahaya sürüyorsun Rachid Ghezzal’ın yokluğunda Jackson Muleka ile Nathan Redmond’ın varlığında... 3 günde kendi ‘kahramanını’ yaratacaksın ya! Cenk Tosun hem kanatta iyi oynayacak hem de gol ve de goller atacak. Ardından da senin için diyecekler ki “Şenol Güneş geldi yedekteki Cenk Tosun kendini buldu ve Beşiktaş’ın kurtarıcısı oldu.”

Bak sevgili inatçı Şenol Güneş; Cenk Tosun’a bu şansı Everton’da Frank Lampard, Duncan Ferguson, Rafael Benitez, Carlo Ancelotti, Marco Silva ve Sam Allardyce verdi de ne oldu?

Sen bu saydığımız teknik adamlardan çok daha başarılı ve ufku geniş bir çalıştırıcı mısın? Bu inadın ardında ne var? İlerleyen dakikalarda hatanı anlayıp Cenk Tosun’u oyundan çıkardığında bizi de haklı çıkardın, bilemiyorum farkında mısın?

Beşiktaş, Adana Demirspor’u Arthur Masuaku’nun serbest atıştan attığı golle 1-0 yendi, 90 dakikanın analizinde başka ne var? Kocaman bir ‘hiç!’

Bir anekdot da Beşiktaş’ın serbest atıştan gol bulması elbette, Sergen Yalçın’ın oyunculuk döneminden sonra pek fazla tanıklık ettiğimiz şey değil açıkçası!

Diğer yandan da haklısın bu futbolcuların hiç birisini sen transfer etmedin, senin istemin doğrultusunda takıma dahil olmadılar ama sen de bu görevi kabul ederken (üstüne balıklama atlarken şeklinde de okunabilir) başına gelecekleri gayet iyi biliyordun. Geldiğin günden bu yana ne yaptın? Takımın fizik kondisyonu mu üst düzeye çıktı? İstemsiz futbolcuları mı motive ettin? Takımda birlik ve beraberliği mi sağladın? Şu andaki varlığın ile Valerien Ismail’den tek farkın Türkçe anlıyor ve konuşuyor olman! Ya maçın bitimine saniyeler kala Necip Uysal’ı oyuna almana ne demeli? “Beşiktaş’ın teknik direktörü galip gelmek için zaman çalıyor” da dedirttin ya helal olsun sana!

Asena ÖZKAN / T24