Nicolas Pepe'nin temsilcileri şu ana kadar Arsenal'i oyuncularının sözleşmesini karşılıklı olarak feshetmeye ikna etmekte zorlanırken, Beşiktaş Fildişi Sahilli uluslararası kanat oyuncusunu transfer etmek için bastırmaya devam ediyor.

Beşiktaş, LF360 ajansının oyuncuyu Arsenal ile sözleşmesini karşılıkı fesh edememesi  halinde alternatif oyuncu araştırmaya hazırlanıyor.

Arsenal daha önceki transfer dönemlerinde de kulübün menfaati için sözleşmeyi feshetmeye hazır olduğunu belirtmişti ancak Pepe örneğinde  2019 yazında Lille'e ödenen 72 milyon sterlinlik kulüp rekoru ücretin bir kısmını telafi etmek istiyor.

Pepe'nin temsilcileri sportif direktör Edu'yu zorlamaya çalışırken Arsenal ile yeni görüşmeler yapacaklar, önümüzdeki günlerde veya haftalarda şartların değişme ihtimali hala var.

28 yaşındaki oyuncu geçen sezonu Fransa'da Nice'te kiralık olarak geçirdikten sonra, Beşiktaş'la anlaşmaya vardı ve 19 Ligue 1 maçında altı kez fileleri havalandırdı.

Mikel Arteta geçtiğimiz günlerde Pepe'nin geleceğiyle ilgili tutumunu, hücum oyuncusunun sakatlığı nedeniyle Arsenal'in sezon öncesi Amerika Birleşik Devletleri turunda almayarak durumunu netleştirdi.

Pepe, sezonun başlarında Suudi Arabistan'a gitmek için görüşmelerde bulunmuş ancak transfer gerçekleşmemişti. Orta Doğu, eski Pepe için olası bir hedef olmaya devam ediyor.

Bu arada Beşiktaş'ın Liverpool'dan serbest bırakılmasının ardından Salı günü öğleden sonra İstanbul'a gelmesi beklenen serbest oyuncu Alex Oxlade-Chamberlain'in transferini de tamamlaması bekleniyor. Anlaşmanın kulübün Pepe transferini etkileyip etkilemeyeceği şu an için net değil.

Ryan Taylor/Express.UK

Duhuliye.com/Dış Basın