HITC'den gelen bir rapora göre , birçok üst düzey kulüp bu sezon 18 yaşındaki forvet için araştırma yapıyor ve yaz aylarında imzası için şiddetli bir rekabet yaşanması muhtemel.

Arsenal'in 18 yaşındaki forvetle sözleşme imzalama yarışında önde olduğu bildiriliyor ve anlaşmayı yapıp yapamayacakları henüz bilinmiyor. Kılıçsoy'un bu sezon tüm müsabakalarda 11 golü bulunuyor ve hem kanatlarda hem de santraforda görev yapabilecek kadar çok yönlü bir oyuncu.

Türk milli oyuncu, önümüzdeki sezonlarda Arsenal için birinci sınıf bir hücum oyuncusu haline gelebilecek yeteneklere sahip. Arsenal'in son üçte birlik bölüme daha fazla derinlik katması gerekiyor ve 18 yaşındaki oyuncu onlar için uzun vadeli bir yatırım olacak.

Gabriel Jesus bu sezon istikrarlı bir şekilde gol atmayı başaramadı ve ligde sadece dört kez fileleri havalandırdı. Arsenal'in hücumda daha fazla kaliteye ihtiyacı olduğu açık ve Kılıçsoy gelecek sezon başlangıç ​​noktası için onunla rekabet edebilir. Türk milli takımı için genç olabilir ama A takımda oynayacak kaliteye ve olgunluğa sahip. Gelecek sezonlarda kulübün düzenli bir başlangıç ​​oyuncusu olarak kendini kanıtlamaya çalışacak.

Beşiktaş onun gibi değerli bir genç adayı yakın zamanda kaybetmek istemeyecektir, ancak Arsenal'in iyi bir teklifle gelmesi transferi cazip hale getirebilir.

Manchester United ve Tottenham da Semih Kılıçsoy'u istiyor

HITC'nin raporu, Tottenham ve Manchester United'ın da oyuncuya ilgili olduğunu iddia ediyor.

Tottenham henüz Harry Kane'in yerine uzun vadeli bir transfer imzalamıyor ve Türk milli oyuncu ilginç bir satın alma tercihi olabilir. Ön üçlünün herhangi bir yerinde görev yapabilecek kadar çok yönlü ve kenara hedefler ve yaratıcılık katacak.

Manchester United'da Rasmus Hojlund'la birlikte başlayabilir ve gol yükünü Danimarkalı milli oyuncuyla paylaşabilir.

Semih Kılıçsoy transferinin sonunun nereye varacağını görmek ilginç olacak. Onun kalitesinde bir oyuncunun ucuza satın alınması pek olası değil ve Beşiktaş onun için ciddi bir bedel talep edebilir.

duhuliiye.com/dış basın