Son günlerde İngiliz basınında,  kulübünün istemesi halinde ara transfer döneminde Burnley'e dönebileceği iddia edildi. Beşiktaş'ta kiralık olarak forma giyen Weghorst hakkında çıkan dedikodulara, Ceyhun Kazancı son noktayı koydu, Hollanda'lı oyuncu ile anlaşmalarının sezon sonuna kadar olduğunu net bir dille açıkladı.

İngiltere'de Weghorst'un geri dönüp dönmeyeceği tartışılırken, FLW (Football League world) yazarları konuyla ilgili görüşlerini bildirdi.

Billy Mulley

Weghorst'u Turf Moor'a geri getirmek bence yanlış bir karar olur .

Evet, Beşiktaş formasıyla çıktığı 13 lig maçında 10 gole katkı sağlayan bir oyuncu ve Şampiyonlukta başarılı olabilecek ama aynı zamanda kadrodaki uyumu bozabilecek bir oyuncu. 

Vincent Kompany'nin  genç  kadrosuna, bu tür bir karar, kulübün ilerlemesi doğrultusunda yardımcı olmaz. Kompany, bu Ocak ayında Weghorst'un kalıcı olarak ayrılmasının önünü açabilecek seçeneklerini güçlendirmeye çalışıyor.

Sam Rourke

Nihayetinde, Wout Weghorst'un  ayrılmasıyla işlerin nasıl geliştiği göz önüne alındığında, Şampiyonadaki devamlılığını onunla sürdürmek istenmediği hissine kapılıyorum.

Hollandalı oyuncu, Türk takımı Beşiktaş'ta iyi iş çıkardı ve Dünya Kupası'nda oldukça dramatik bir şekilde bir havlu attı, bu yüzden Clarets'in onu geri çağırması hiç akıllıca görülmedi.

Bununla birlikte, Vincent Kompany'nin ekibi iyi gidiyor ve Weghorst'u geri getirmenin takıma ve şu anda sahip olduğu uyuma zarar verip vermeyeceğini sorgulamak gerekiyor.

Jay Rodriguez ve Ashley Barnes'da Burnley'nin bu seviyede iki güçlü forveti var ve benim için Weghorst'un Kompany'nin oyun tarzına uyması pek olası değil.

Declan Harte

Yaz aylarında, Weghorst'un Şampiyona'da Burnley ile yarışmaya niyeti olmadığı oldukça açıktı. Claret'in sezonun ilk yarısında işlerin iyi gitmesinden dolayı, sistem değişmesi pek olası değil. Weghorst ayrıca  Burnley'nin  oyun tarzına pek uygun olmayacaktı.

Dünya Kupası'nda gördüğümüz gibi, bu forvet hareket kabiliyetinden yoksun ve oyun geliştirmede fazla katkı sağlayabilecek durumda değil. 

Turf Moor'da daha uzun vadeli bir çözüme ihtiyaç var, bu nedenle Weghorst'un Ocak ayında geri çağrılması bir seçenek olarak görülmemeli.

duhuliye.com/Dış basın (FLW)