Gazeteci Serdar Sarıdağ, Skorer TV'de Nergis Aşkın'ın sorularını yanıtladı. Sarıdağ, dikkat çeken açıklamalarda bulunurken siyah-beyazlı ekibin yıldız futbolcusuna sert sözlerle yüklendi.

Serdar Sarıdağ'ın değerlendirmeleri şu şekilde;

'JESUS OLSAM AYNI ŞEYİ SÖYLERİM'

"Jorge Jesus olsam aynı şeyi söylerim. Hepimizi üzen bir facia yaşıyoruz, yaralarımızı sarıyoruz ve senin en önemli rakibin 6 puan alıyor. Senin rakibinin puan kaybetmesini beklediğin deplasmanlar Antep ve Hatay. Diğer kulüplerin de dezavantajı oluyor. Galatasaray da istiyordur "böyle bir şey olmasın da gümbür gümbür şampiyon olalım" diye. Jorge Jesus kendi açısından bakıldığında haklı olabilir ama Play-Off olmasın ben de istemem."

'O KADRODAN BU OYUN ÇIKMAZDI'

"Beni memnun eden, umutlandıran bir oyun. Transfer dönemindeki kadroyla Ankaragücü maçındaki futbolu istemiştik. O kadrodan bu oyun çıkmazdı. Orta sahası yoktu o kadronun. Josef sadece isim olarak vardı, o yüzden gitti. Bu sakatlıktan sonra Süper Lig bana ağır geliyor dedi. Gedson var yalnız, Necip'i oynatamıyorsun, Atiba'nın yaşı ilerledi, Salih öyle bir oyuncu değil. Şenol hoca bu orta sahayla ne yapsın?"

'ŞENOL HOCA HAKLI ÇIKTI'

"Cenk Tosun tercihi, Cenk'e ABD'den transfer teklifi getirdi. Mert Günok tercihi, Mert'in Milli Takım'da 1. kaleci olmasını gündeme getirdi. N'Koudou, Masuaku, Dele Alli, Rosier'i eleştirdiği zaman 'Bir hoca böyle eleştiri yapar mı' diyenler oldu ama bugün o isimleri göremiyoruz. Haklı mı hoca? Haklı."

"İsmael dönemi Beşiktaş Süper Lig'in ilk yarısında maçların ilk 45 dakikalarında Manchester City gibi oynuyordu. Çünkü oyunu 3. bölgede hapsediyordu. O oyun anlayışında böyle bir orta sahaya ihtiyaç yoktu. O dönemde oyuncular çok yoruluyordu. Enerjini tasarruflu kullanacağın bir anlayışa geçmen lazımdı, Şenol Güneş bunu yaptı."

'ŞENOL GÜNEŞ BUNU YIKMAYA ÇALIŞIYOR'

"Futbolcuya dayalı sistemi çökertmezsen, oyuncular hoca harcamaya devam eder. Şenol Güneş de bunu yıkmaya çalışıyor. Şenol Güneş'i oyun olarak çok eleştirdiğim noktalar var. Yıllardır bence oyuna futbolcuyu geç sokması konusunda hataları var. Ama hoca bir geldi "orta sahaya transfer yapmayı unutmuşlar" dedi."

'ISMAEL DÖNEMİNDE TAKIMIN DIŞINA İTİLDİLER'

"Cenk Tosun, Ersin Destanoğlu ve Necip Uysal, Valerien Ismael döneminde takımın dışına itildi. Beşiktaş'ın çocukları, kendi kulüplerinde kenara iteklendiler. Ben Cenk veya Necip'in yerinde olsam daha sert olurdum. Tribünlerin önüne attılar onları. Buna rağmen Beşiktaş'ın çocukları sabah erkenden idmana gelip, idmandan eve giderken, yerlerine oynayan yabancılar puan kayıplarından sonra sabahlara kadar eğlendiler. Bir teknik heyet bunun olmasına izin verirse, hiçbir şey olmaz. Bütünlük sağlanamaz. Şimdi bazı yabancılar, Türk futbolculara 'Bunlar olmasa biz şampiyon oluruz' diyorlar. Siz kimsiniz ya? Ne verdiniz bu takıma!"

'İNSAN UTANIR'

"İnsan utanır ya. N'Koudou, Alex Teixeira'nın tırnağı olamaz! Adam dedi ki 'Ben size faydalı olamıyorum, bu parayı da veremezsiniz, ben en iyisi gideyim.' Yabancı oyuncu dediğin onun gibi olur, Atiba gibi olur. Adamlıkta yanından geçemez bu kadar net söylüyorum. Versin beni mahkemeye. Ben Şenol Güneş'in yerinde olsam N'Koudou'yu tesislere bile sokmam. Bu kadar mı takımın dengesini bozarsın ya! Dans ettiği kadar futboluna odaklansa Premier Lig'den buraya gelmezdi."

"Şenol Güneş son toplantıda maç öncesi Aboubakar'a çok ciddi fırça attı. Ama Aboubakar çıktı işini yaptı. Ama öbürüne fırça atınca alınıyor arkadaş. Futbolda fırça yememek diye bir şey olabilir mi?"

SERGEN YALÇIN'IN ŞAŞKINLIĞI

"Sergen Yalçın takımdan ayrıldıktan sonra Beşiktaş'ın ilk maçını izlemiş, etrafındakilere demiş ki 'Allah Allah ne oldu da bunlar böyle oynamaya başladı' demiş bazı oyuncular için. Hatta takımdaki Türk oyunculardan bir tanesi, bazı yabancılara 'Ne oldu hoca gidince bir anda iyileştiniz, oynamaya başladınız' demiş. Onun da üstüne yürümüşler."

"Eğer Beşiktaş Şenol hocayla iyiye giderse. Koşulsuz şartsız Beşiktaş'ın futbol aklı Şenol Güneş'e emanet edilmeli"

CENK TOSUN'A GELEN TEKLİF

"Cenk için kulübe resmi teklif gelmedi doğrudur ama teklif geldiği an transfer bitmiş demektir. Görüşmeler var. Cenk'in önceliği Beşiktaş, burada kalmak istiyor."