Ali Ece şu ifadeleri kullandı: 

Maçtan önce yaşananlar, oyuncuların konsantrasyonunu tamamen bozdu. Oxford ile oynanan hazırlık maçından sonra birkaç oyuncu ile konuşmuştum. Yurtdışında oynanan hazırlık karşılaşması yine taraftar olaylarıTürkiye'de yaşayan Beşiktaşlılar değil de Avrupa'da yaşayan Beşiktaşlıların bu birinci, ikinci değil Avrupa'da yaşayan Beşiktaşlıların dah adikkatli davranması gerekiyor. 

Hepsi değil ama bunu yapanlar bir ortak küme var kesin Lyon maçında yine onlar vardı, yine maç öncesi bayağı sıkıntılar oldu. O yüzden ilk 20 dakika oyuncu konsantrasyonu çok düşüktü ve onun konsantrasyonu düşükse onun için takımın kollektif bilinci ortaya çıkar hani şu an konsantre değiliz ama idare edeyim diyen bir de zeminde hesaplamadan çünkü futbol rakip kadar zemine karşı da oynanan bir oyun.

İlk 20 dakikada zorlanmanın sebepleri hani Semih atmasaydı Beşiktaş daha sıkıntı yaşar mıydı? kesinlikle bu eksikliklerden dolayı mıdır? tabi ki şimdi Ghezzal dediğimiz oyuncu sağ önde oynayan maestro, sol ayaklı içeri doğru kat eden Beşiktaş işte o son şampiyon olduğu zaman net bir oyun kurucu ofansif orta sahası 10 numarası olmasa da Lajic, Oğuzhan, Mensah onlar değişerek oynasa da orada asıl oyun kurucu Ghezzal'dı...

Bugün Onur Bulut gayet iyi niyetli, gayet iyi bir oyuncu ama şimdi ofansif de olsa defansif formasyonlu bir oyuncu ve sağ ayaklı bir oyuncu şimdi zemin de zaten o orta üçlümüzün topu kısa kısa seri şekilde çevirip oyun temposunu kendi lehimize dikte etmeye müsait değil 20. dakikadan sonra Beşiktaşlı oyuncular konsantrasyon bozukluklarını üstlerinden attılar ve kollektif takım refleksini gösterdiler hem de bu zeminde nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynamaya başladılar maç öyle dengelendi yoksa Beşiktaş ilk 20 dakika sıkıntı yaşadı.

Masuaku'nun kırmızısını bu maçın kalanı kadar bir sonraki maç içinde düşünüyorum çünkü sadece Masuaku değil Gedsun ve Aboubakar üçününde Beşiktaş'ın şu andaki kadrodaki en değerli dört oyuncusundan üçü ve üçününde kesinlikle alternatifi yok.  

Burada şunu görüyoruz yönetim açısından neler eksik, rakiplerinin yaptığı transferlerin yanı sıra Beşiktaş yönetimi yapması gerekenleri zamanında yapmadığı için vakit nakittir anlayışını kendi iş hayatlarında başarıyla uyguladıklarını, Beşiktaş yönetici olarak uygulayamadıkları için bugün hâlâ Beşiktaş'ın en önemli eksiği aynı mevkiiler...