Beşiktaş'ın listesine yeni bir isim daha eklendi. Siyah-beyazlıların Mısırlı orta saha Afsha için girişimde bulunduğu iddia edildi.

Football Scotland, Celtic'in 26 yaşındaki oyun kurucu ile 'ilk teması' kurduğunu ancak Ocak transfer döneminde bir hamle yapmayı seçerlerse Championship ve Türk kulüplerinin de rekabetiyle karşı karşıya kalacağını iddia etti.

Oyuncunun menajeri Abdelrahman Ismail, Mısır'da bir radyo istasyonuna "Beşiktaş, G.Saray ve Celtic, Mohamed Magdy Afsha'yı imzalamak için yarışıyor.

Afsha'nın Al Ahly ile olan sözleşmesi 2024'te sona eriyor.

Kulüpten henüz kimse bizimle sözleşme uzatma konusunda konuşmadı" açıklamasında bulundu.

FUTBOLCUNUN KARİYERİ

Futbola ülkesi Mısır'ın Ennpi takımında başlayan Afsha ardından Mısır'ın El Raja takımının yolunu tuttu. Oyuncunun sonraki adresi ise ülkesinin bir başka takımı olan Pyramids FC oldu.

Afsha, 31 Temmuz 2019 tarihinde ise şimdiki kulübü El Ahly ile transferde anlaşmaya vardı. Şimdilerde El Ahly formasını terleten oyuncu performansıyla dikkatleri üzerine çekti.

Futbolcu ana mevki olarak on numara pozisyonunda forma terleriyor. Ayrıca sol kanat ve sağ kanat olarak görev alabiliyor.

Bu anlamda çok yönlülüğü göze çarpmakta. Oyuncunun adının son olarak ise Beşiktaş ile anılması taraftarları oldukça heyecanlandırdı.

Futbolcu ayrıca ülkesi Mısır'ın Milli Takımı'nda forma terletiyor.

Kaynak: Fotomaç