Yakın tarihte şampiyon olan birçok takımın bu tür eleştirilere uğraması normal. Bu yarışta Beşiktaş geri düşmüş değil. Bu yarışın ne olacağı da belli değil. Daha önce 8 puan önden gelip, Alanyaspor 20 puan ile liderdi averajla Fenerbahçe ikinci idi. 12 puanlı Beşiktaş önce Başakşehir’i sonra Fenerbahçe’yi yenip şampiyon oldu.

Buradaki senaryonun farklılığı şu; Valerien İsmael’e karşı bir ön yargı var. Geldiği günden beri bir gazeteci kimliği ile baktığın zaman bu takımın analizi; Ahmet Nur Çebi’nin Şenol Güneş’e olan yakınlığı, dedikoduların çok yukarı çıkmış olması ve o sırada kulübün içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntılarda, Ceyhun Kazancı’nın bak dikkat et daha önce Emre Kocadağ ile gidiyordu Sergen Yalçın döneminde. Ceyhun Kazancı’nın bir çıkış yolu bulması, çok önemli bir kripto şirketini getirip kulübe sponsor yapması, 13-14 milyonlara varan toplamda yarar sağlaması, belki de Del Alli transferinin perde arkasında da rol oynamaları, bu tip şeylerle birlikte Ceyhun Kazancı Valerien İsmael’i getirdi.

Şimdi genç yöneticilerin bazen kendisininde kontrol edebileceği, zorlanmayacağı birçok konuda başarıya aç birini getirmeye inancı olabilir.

Ceyhun Bey de bugün Avrupa’nın, dünyanın önemli eğitim yerlerinde eğitim almış bir isim ama bu gençlikte bakışında acaba Sergen Yalçın gibi bir isimden sonra Şenol Güneş gibi bir isim konuşulurken en azından cebinde herhangi bir ligin, 5 ya da 6 ligin şampiyonu olmuş bir takımın teknik direktörünü getirmek bir avantaj değil mi? Ya da kupasını almak.

Şimdi konuşmalar ve gidişatlar eğer herhangi bir nedenle Valerien Ismael giderse yerine gelebilecek en güçlü isim, herhangi bir takım da çalıştırmadığı için Şenol Güneş olarak durduğunu o da bilmiyor mu, biliyor.

Mutlaka çevresi ile konuşuyordur, önce kim olduğunu sormuştur sonra analiz etmiştir, neden istendiğine bakmıştır.

Şimdi onun gözünde de birşeyler var, bence takımı çok iyi çalıştırıyor. Yani Beşiktaş’ta şu anda Ghezzal aylardır oynamıyordu, takıma dönüşü sessiz sedasız bir şekilde olmadı girdi takımın ivmesini artırdı.

Takımın en önemli unsurlarından biri son hafta yaptığı değişiklikler, bizim medyanın sihirbaz demeye getirdiği Jorge Jesus’tan daha fazla etkili oldu, bu bir artıdır, kazançtır.

Çok fazla kariyer kredin yoksa olduğun yerde aldığın sonuçlarla, kredilerinle yaşayacaksın, hayatta duracaksın. Saha sonuçları senin kredin olacak. Giresunspor maçını kazanacaksın. Giresun’daki maçta "biz hakeme rağmen 1-1 kaldık" olmayacak. Trabzonspor maçı yine üç sonuçlu maç, hiç kimse o maç için bir şey diyemez. Şenol Güneş de olsa sahanda kaybedersin, Sergen Yalçın’la da kaybedersin. Son şampiyonla oynuyorsun ama onun öncesindeki Giresun maçının özrü yok, mutlaka kazanacaksın.

Duhuliye.com