Ergin Aslan'ın açıklamaları şöyle:

"Şimdi Ersin gol yedi. Ersin gol yedi. Yiyor yani Ersin de bu adamla şampiyon olmuş da bir teknik direktörü de oldu bu kulübün. En tecrübesiz dönemiydi Ersin'in. Şimdi Ersin iki haftadır kulübedeydi değil mi? Benim göremediğim, sizin gördüğünüz bir şey var mıydı? Ersin'in kulübeye gitmesine gerekçe gösterebilinecek. Sözleşme olduğunu çok net bir şekilde düşünebiliriz çocuklar çok genç. Durduk yere idari olarak atıyorsun kulübeye." 

"2 MİLYON EURO VERİLEN EMRE CAN İDARE EDEMEYECEK Mİ?"

"Tayyip Talha sakatlanıyor kulübede Berkay var. Senin yarısını 2 milyon euro İstanbulspor'dan aldığın Emre Can stoper olarak. 3-5 hafta liderken senin stoperlik işini görmüş Necip var. Ve oyuna da almıyorsun başıma iş almayayım diye. Stoper alırsın ama şimdi Rosier'i çıkarmak zorunda kalmak... Şimdi Fenerbahçe maçına diyelim ki Tayyip Talya iyileşmedi. Diyelim ki Saiss-Welinton 'mu çıkacaksın? Çıktın. Rosier'den vazgeçip Tayfur'la mı başlayacaksın ki o maçta böyle bir hamle yapıyorsun? Seni yarın saat idare edemeyecek mi senin İstanbulspor'dan Türk futboluna gelecek önemli stoperlerinden biri olarak gördüğün çocuk. Bir hatayla mı bitti Alanyaspor maçında bir hata mı neden? Vazgeçtim. Ciddi bir maliyet iki milyon. Bir yarım saat seni idare edemeyecek mi ya? O kadar mı?"

"OYUNU OKUMADA CİDDİ PROBLEMLER VAR"

"Yani ilk beş hafta Beşiktaş'a dair güzel şeyler söylüyoruz. Doğru. O iştahı var. Çok güzel ortaya koyuyor. Hücum gücü falan iyi. Ama sert takımlarla oynadığı zaman bize bir fikir verecek derken aslında Başakşehir'i Fenerbahçe'yi ve Trabzonspor maçlarını düşünerek söylüyordum. İstanbulspor maçı hiç o o şeyde yoktu yani benim hesabında. Özellikle bu sene işler kötü gittiği zaman teknik direktörün devreye girmesi gereken şeydir futbol. Zaten büyük takımları kim çalışın, iyi kadro oturar, iyi başlarlar maçlara. Doğal olarak 4-5 favoriden bir tanesidir falan filan. Işler oyun içerisinde hamle gerektirdiğinde işte büyük takım teknik direktörünün farkı ortaya çıkar. Yani İsmael hoca şu ana kadar böyle bir şey hissettirmedi Beşiktaş camiasına. Antrenörlüğünü bir şey diyemem. Ama oyun okuma, oyuna dokunma taktik konusunda ciddi problemler olduğunu görüyoruz."