Beşiktaş'ın eski genel sekreteri Ahmet Ürkmezgil sessizliğini bozarken, gündeme damga vuracak açıklamalarda bulundu.

Sporx'e röportaj veren Ürkmezgil, "Açıkçası Beşiktaş'a karşı kırgınlığım var. Öyle ki maçlara bile gitmiyorum. Beşiktaş pek keyif vermiyor. Elbette iyi oynayan oyuncular var ama takımın şampiyonluk adına istikrar ve güven vermesi gerekiyor. Şu anda maalesef şampiyonluk adına takıma bir güven duymuyorum" dedi.

"GENÇ OYUNCULAR TAM YEŞERMİŞKEN GİTTİ"

Takıma yapılan transferlerin hatırlatılması üzerine Ürkmezgil, "Oyuncu kalitesi olarak iyi isimler geldi. İstanbulspor benim ikinci takımımdır. Oradan Emrecan Uzunhan'ı aldık. İyi bir transferdi. Takıma gelen oyuncular olduğu gibi giden genç oyuncular oldu. Bu da kırgınlık verici bir durum. Neden? Çünkü Rıdvan, Emirhan gibi oyuncular bence değerini tam bularak gitmediler. Tam yeşerirken oyuncularımızı gönderdik. Bence doğru bir planlama olmadı" ifadelerini kullandı.

"ISMAEL ORTA SINIF BİR HOCA"

Eleştirilerin hedefi olan Fransız çalıştırıcı Valerien Ismael ile devam kararı için ise Ürkmezgil, "Valerien Ismael konusunu anlamak mümkün değil. Bakıyoruz ezeli rakibimiz Fenerbahçe, büyük bir hoca getirdi. Anlaşılabilir bir durum. Kendisini ispat eden bir Jesus var. Beşiktaş'ta ise Sergen Yalçın şampiyonluk yaşadı. Başka isimler de getirilebilirdi. Hal böyleyken Türkiye'yi hiç tanımayan, orta sınıf bir hoca geldi. Hangi kritere göre seçim yapıldığını yönetim daha iyi bilir. Ama mevcut durum bu. Eleştirilere katılıyorum. Haklı tarafları var çünkü. Beşiktaş futbolcu kalitesi ve diriliği açısından geride kalmamalı. Rakiplerden aşağı değiliz ama bir türlü olmuyor" dedi.

"ISMAEL'İN SEZONU BİTECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Valerien Ismael'in geleceği hakkında Ürkmezgil, "Valerien Ismael'in bu gidişatına göre sezonu bitirebileceğini düşünmüyorum. Antrenör değiştirmeye karşıyım. Ama sene başından yapılan hamleler, kurgu açısından baktığımızda böyle bir durum var. Daha sezonun başındayız ama istikrar ve güven veriyor mu? Rakipler takır takır oynuyor. Anadolu takımlarını izlerken de keyif alıyoruz. Adana Demirspor, Konyaspor hatta Karagümrük. 5-4 biten maça bakın. Karagümrük nasıl top oynuyor" açıklamasını yaptı.