Fransız teknik adamın, pazar günü Vodafone Park’ta Fenerbahçe ’yle oynayacakları dev mücadelede hücum hattını Dele Alli ve Wout Weghorst üzerine kuracağı öğrenildi. Milli arada sakatlığını atlatan ve tamamen göreve hazır hale gelen Dele Alli’den maksimum verim almayı planlayan Ismael, tecrübeli oyuncuyu orta sahada hücum organizasyonlarını yönlendiren isim olarak belirledi.

İngiliz süperstardan sık sık ileriye çıkıp hücum hattını maç boyunca aktif tutmasını isteyen Ismael, fırsat bulduğu pozisyonlarda da Alli’den rakip kaleyi şutlarıyla yoklamasını istedi.

Rakibin dengesini bozacak

Teknik direktör Valerien Ismael, derbide özel olarak görevlendireceği Alli’yi takım çalışmalarında da dev mücadeleye özel şekilde hazırlayıp başarılı futbolcunun kalitesini 42 bin taraftarın önünde göstermesini bekleyecek. Ismael’in özel olarak ilgilendiği diğer isim, Wout Weghorst...

Hollandalı forvetin rakip ceza alanında etkin görüntüsünden maksimum şekilde yararlanmayı düşünen Ismael, 1,98’lik forvetten hem Fenerbahçe savunmasının dengesini bozmasını hem de gerek yerden gerek havadan yapacağı vuruşlarla skor üretmesini istediği belirtildi.

Kaynak: Fanatik