Yorumcu Kaya Çilingiroğlu, Beşiktaş'ın ligin ilk maçında sergilediği oyunu Duhuliye'ye değerlendirdi.

Kaya Çilingiroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"KARAR VERMEK İÇİN ERKEN"

Dev derbi öncesi seyirci kararı! Dev derbi öncesi seyirci kararı!

"Ligin her zaman ilk maçı önemlidir. Hatta bir de seri yakalayabilirsen, ligin başında aldığın puanların önemi büyüktür. Çok mu iyi oynadı, hayır. Ama bana 2 tane artısı var, sol bek Masuaku iyi göründü. Çabuk ve ayağı da düzgün bir oyuncuya benziyor. Salih'in de bir aşama göstermesi iyi. Weghorst'u beğendim. Ismael'in bir iki ufak hatası var ama daha bir 8-10 hafta bekleyelim karar vermek için. Şimdiden de 'şunları da yapsa' demek adil olmaz diye düşünüyorum." 

"MULEKA OYUNDA KALMALIYDI"

Muleka çok iyi bir oyuncu. O gün Muleka'yı oyundan alması yanlış bir tercihti. Muleka varsa kaleye yakın oynatacaksın. Josef yokken bu orta saha tarzında oynaması mantıklı görünüyor. Ama rakip 10 kişi kaldıktan sonra Muleka kilidi açacak oyuncu olarak kalmalıydı. N'Koudou geniş alan oyuncusu, rakip kapanacak geniş alan vermeyecek. Dar alanda oynayacak oyuncu Muleka. Beşiktaş, çok pozisyon üretmedi belki ama Weghorst diyor ki, 'Ben sırtı dönük oynamayı bilen bir oyuncuyum. Altıpasta yakalarsam da büyük ihtimalle atarım' diyor.

"TRABZONSPOR 3 BÜYÜĞE GÖRE ÖNDE"

"Ismael'in anlatıldığı gibi takım çok iyi koşan, çok iyi pres yapan bir takım değil. Takım boyu kısa değil. 3 büyük takımı da izledim, hepsini toplasan yine bir Trabzonspor etmiyor. En azından Trabzonspor sahada ne yaptığını bilen, belli bir hücumu oturmuş olan bir takım. Fener'e, Galatasaray'a, Beşiktaş'a baktığında daha zaman isteyen görüntüdeler. Şu anda Trabzonspor hepsine bir adım önde gibi."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ