Demirtaş'ın tespitleri şöyle:

SALZBURG'A GİDER YAPTIĞI SEZON ÇOK ÇARPICIYDI

Valerien Ismael geldiği zaman da hiç ön yargılı değildim. Önceki kariyerinde, hatta Avusturya'da çalıştırdığı Lask Linz'le Salzburg'a, ''Gider'' yaptığı sezonu çok çarpıcı. Belki de puanı silinmese çok enteresan yerlerde bitirebilirdi ligi. 

Ismael hocanın bir oyunu var... Bir fikri var hocanın. O fikir maç kazandırmak için iyi olabilir. Önde baskı, gerekirse uzun top. Yani, bu fikir skora gitmek için seçeneklerden bir tanesi olabilir. Ama bu, Beşiktaş seviyesinde maçın belli bir bölümünün planı olabilir. Yani, ilk 20 dakika. Veya 30-60 arası... ''Biz bu sürede skoru alalım, ondan sonra başka bir oyuna geçelim'' fikri. 

BÖYLE BİR FİKRİ YOK GİBİ

Ama o başka oyunun da Beşiktaş'ın seviyesinde bir oyun olması lazım. Ben illa maçı 5-0 kazansın demiyorum...  Oyunu ele alırsın, ağırlığını koyarsın; topu biraz dolaştırırsın. Ya da orta sahanın biraz gerisinde kompakt beklersin... Ama bu kez de bir geçiş oyunu fikrin olur. Bir kontra atak fikrin olur. Bir fikir olur.. 

Valerien İsmael'in önceki kariyerinde hatta şunu söylüyorduk. Böyle bir fikir yok gibi. Yani, önceki kariyerinde de ne zaman bir takım topu bıraksa sorun yaşamış. 

BU YÜZDEN UMUTSUZUM

Ama belki hoca, daha iyi oyuncuları bulursa, işte elindeki Ghezzal gibi, Gedson Fernandes gibi, sonradan eklenen Weghorst gibi kaliteli bir oyuncu grubu yakalarsa belki o özelliği de var. Daha doğrusu o özellikte de kendisini geliştirmek istiyor, göreceğiz demiştik ama yokmuş. Zaten problem tam da bu.

Yani Valerien Ismael'in, maçın son 30-40 dakikalarında fikri yok. Ben o yüzden çok tereddüt yaşıyorum ve hocanın geleceği hakkında o sebeple umutsuzum.