Yapılan haber şöyle:

Bugün erken saatlerde, FC Barcelona'nın orta saha oyuncusu Oriol Romeu'nun, Türk kulübü Beşiktaş için transfer hedefi olarak ortaya çıktığını iddia eden haberler gündeme geldi.

Türk ekibinin İspanyol oyuncuya resmi bir teklif sunduğu ve transfer konusunda tüm taraflar arasında görüşmelerin devam ettiği iddia edildi.

Romeu geçen yaz Barselona'ya imza attı ve değeri 4 milyon Euro'nun civarında bir anlaşmaya vardı. Olumlu bir başlangıçtan sonra eski Chelsea ve Girona orta saha oyuncusunun performansında düşüş görüldü.

Romeu'nun ayrılma ihtimali düşük.

Sport'un haberine göre, teknik direktör Xavi Hernandez'in planlarındaki önemi azalmış olsa da Romeu'nun ara transfer döneminde Barselona'dan ayrılması pek mümkün görünmüyor .

Eski Southampton oyuncusunun son zamanlarda gözden düştüğü ve maçlar sırasında düzenli rotasyonlara bile girmediği gerçeği var.

Ancak büyük bir transfer ücreti olmadığı sürece Romeu'nun ayrılmasının Barça'ya Fair Play marjı açısından pek bir faydası olmayacaktır. Böyle bir senaryoda, Barcelona yeni bir oyuncuyla sözleşme imzalayamayacak ve orta sahası zayıflayacaktır. 

Beşiktaş'ın Romeu için teklifi muhtemelen düşük olacak ve Barcelona için pek de yararlı olmayacak, dolayısıyla da ayrılma pek olası görünmüyor.

Yazın gerçek olabilir.

Raporda ayrıca Romeu'nun önümüzdeki maçlarda fırsatlar yakalayacağına inandığı için Ocak ayında Barselona'dan ayrılmayı düşünmediği de belirtiliyor.

Transferin olmaması halinde bile yaz aylarında daha fazla talip bulma ihtimali daha yüksek; verilen raporlar, Romeu'nun eski kulübü Girona ve Premier Lig'deki bazı takımların onu takip ettiğini öne sürüyor.

Dolayısıyla Romeu'nun durumu düzelmezse yazın ayrılması bir olasılık olabilir. Ancak şimdilik Beşiktaş'a gitmeyecek.

Kaynak: Barcelonauniversal

duhuliye.com/dış basın