Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in gelişi sonrasında da işler değişmedi. Kaleye gelen şutlarda siyah beyazlıların kalecileri sadece 19 kurtarış yaptı.

Beşiktaş’ta işler iyi gitmiyor... Şenol Güneş’in takımın başına geçmesi de işleri yoluna sokmuş gibi görünmüyor. Özellikle ''boş istatistik'' yapılan Gaziantep maçı siyah-beyazlı camia için “bu sezonu da kaybediyor muyuz?” dedirtti.

Geride kalan süreçle ilgili Beşiktaş’ın canını en fazla yakan istatistik ise kalede yaşandı… Güneş gelir gelmez Ersin Destanoğlu'nu kulübeye çekip, Mert Günok’u sahaya sürdü. Ancak bu da siyah-beyazlıların kaleci istatistiklerini geliştirmedi. 

Süper Lig’de kurtarışlara bakıldığında Beşiktaş’ın kalesine gelen sadece 19 şut kaleciler tarafından çıkarıldı. 1’i alt pastan, 10’u ceza sahası içinden, 8’i de dışından. Beşiktaş’tan sonra kalecisi en az efektif olan takım ise Fenerbahçe

Buna rağmen sarı-lacivertlilerin kalesine gelen 30 şut kurtarış olarak istatistik hanesine yazıldı. Ligin zirvesinde yer alan Galatasaray’da ise kaleciler 41 kurtarış yaptı. 1 alt pastan. 19 ceza sahası içinden, 21’i de ceza sahası dışından oldu.