ŞENOL GÜNEŞ'TEN ACI REÇETE
Ligde lider Galatasaray'ın 10 puan gerisine düşen ve Türkiye Kupası'na da Ankaragücü'ne elenerek veda eden Beşiktaş'ta problem devam ediyor. Valerien Ismael'den sonra takımın başına gelen Şenol Güneş de yaşanan düşüşe engel olmazken, tecrübeli çalıştırıcı kupaya veda edilmesinin ardından transfer için hafta sonu oynanacak olan Kayserispor maçını işaret etti. Ancak 'görünen köy kılavuz istemez' misali Siyah-Beyazlı takımdaki eksikler ve sorunlar Ankaragücü maçında net bir şekilde ortaya çıktı.

BİR GOLCÜ DAHA LAZIM
1-'Takıma birinci derecede santrfor lazım.' Weghorst'un ayrılmasının ardından Cenk Tosun ve Muleka elde kaldı. Aboubakar gelecek ve belki bu konudaki sıkıntı çözülecek. Ancak Abou'nun gelmesiyle Muleka'nın ayrılması gündemde... Böyle bir durumda geçmişinde diz sakatlığı bulunan iki santrforla yola devam etmek riskli olacak. Beşiktaş'ın böyle bir durumda bir golcü daha kadroya katması gerekecek.

SAISS AYARINDA STOPER GEREKLİ
2-'Savunmadaki oyuncular yetersiz, kaliteli bir stoper gerekli.' Saiss haricindeki Tayyip Talha ve Welinton yetersiz kalıyor. Bu bölgeye de Saiss gibi lider özellikli bir sağ stoper takviyesi gerekiyor.

ROSIER'E ALTERNATİF SAĞ BEK
3-'Sağ ve sol bek transferi şart.' Rosier'in sağ bekte alternatifi yok ve Fransız oyuncu çok formsuz. Günden güne daha da kötüye gidiyor. Sol bekte de Umut Meraş beklentilerin altında. Masuaku ise bir var bir yok. Bu nedenle sağ beke Rosier ile rekabet edecek, Fransız oyuncunun formunu da yükseltecek bir oyuncu şart. Sol bekte de durum aynı.

ORTA SAHAYA EN AZ BİR TAKVİYE
4- 'Orta sahada eksik çok. Mutlaka takviye gerekli.' Beşiktaş'ın belki de en çok sıkıntılı olduğu bölge orta saha... Keza Atiba yaşından dolayı 90 dakikayı kaldıramıyor. Josef de eski formunda değil, Salih de kalite olarak Beşiktaş'ın altında kalıyor. Büyük umutlarla alınan Dele Alli'nin yürümeye hali yok. Kerem'e çok güvenilmiyor. Elde diri kalan bir tek Gedson Fernandes var. Gedson'a eşlik edecek. Orta sahadaki yükü paylaşacak en az bir oyuncu alınmalı.

KANATLAR ZAYIF, 2 TRANSFER ŞART
5-'Sağ kanatta eksik var.' Ghezzal'ın sakatlanması sonrasında bu bölgede problem hat seviyede. Sol kanatta da N'Koudou, 1 maç var, 5 maç yok. Radmond ha keza aynı. Şenol Güneş'in oyun planlarında kanatların etkisi çok önemli. Bu sebeple öncelik sağ kanat olmak üzere iki kanada da takviye yapılmalı ki Beşiktaş, elinde tutunacağı tek dal olan şampiyonluk yarışının içinde olabilir. (Akşam)