TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi bir açıklama yaptı... 18 Temmuz'da seçim kararı aldıklarını duyurdu. Ancak Süper Lig kulüplerinin yarısı bu tarihin çok geç olacağına inanıyor. Asıl bomba iddia ise TFF'nin 18 Temmuz tarihinde ısrar etmesi durumunda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un başkanlığa adaylığını koyacağı oldu. Hatta bu konuda Ali Koç'un, TFF Başkanı Büyükekşi'ye bir mesaj gönderdiği bile iddialar arasında.

* Seni o koltukta tutmaya çalışanlara söyle. Eğer istifa edip gitmezsen, 18 Temmuz'da aday olurum. Seni bizzat o koltuktan ben indiririm.

SÜPER LİG BAŞKANLARI ARKASINDA

Ali Koç'un güvencesi ise son yapılan Kulüpler Birliği Vakfı (KBV) toplantısında 15-16 kulübün arkasında durması ve kendisine "bizi bırakma" demesi. Hatta kendisinden bağımsız bir deklerasyon bile yayımlaması.

Bu toplantılarda birden fazla kez Ali Koç'a, "Türk futbolunun sana ihtiyacı var. Başkanlığı bıraktıktan sonra TFF'nin başına geçmelisin" sözleri olmuştu.

ALİ KOÇ'UN 'GAZA GELMEYECEĞİ' TAHMİN EDİLİYOR

Ali Koç bu sözlere güvenemeyeceğini de biliyor. Çünkü KBV içinde bugün söylenenler ertesi gün değişiyor. Bugün imza verenler yarın imzasını çekebiliyor. Siyasetin çok büyük bir ağırlığı var.

fotospor