"Büyük takımlar istenilen ve beklenen oyunu sahaya yansıtamadı. Beşiktaş, Galatasaray'dan ziyade Fenerbahçe daha iyi durumda. Jesus otoriter bir hoca, futbolcular üzerinde büyük etkisi var. Futbolda bir hocanın felsefesi, oyuncu malzemesi vardır ama zaman vermek gerekiyor istikrar için.

'TRABZONSPOR MAÇINDAKİ SONUÇ KAYIP HANESİNE YAZILIR'

Trabzonspor, Avrupa maçı oynadı. Yorgunluk olması bekleniyordu. Favori olarak Beşiktaş gösteriliyordu. Ismael ile birlikte bunu kaybettiğini düşünüyorum. Bu kadar taraftarın önünde oynarken şu sonuç kayıp hanesine yazılır.

'İSTİFA SÖZLERİ HOCANIN ÖZ GÜVENİNİ SARSAR'

Ismael doğru zamanda geldi. Bitime 10 hafta kala ve hazırlık kampı yaptı. Bir hocanın gözlem yapması için önemli bir süre. İyi bir kadro olduğu için taraftarın beklentisi daha fazla. Taraftarın istediği sadece sonuç değil. İyi bir oyun da bekliyor. Dominant bir takım olması lazım Beşiktaş'ın. Kazanırsın, kaybedersin. Ismael hakkında fazla eleştiri var. Bu kadar istifa sözleri haberleri hocanın öz güvenini sarsar. Bu da oyunculara sirayet eder. Oyuncunun kenardaki kişinin sağlam olduğunu, takımda kalacağını bilmesi lazım.

İnönü Stadı'nda taraftarın baskısıyla mecburen değişiklik yapmak zorunda kalıyor. Beşiktaş taraftarının büyük kısmı futbolu iyi bilir. Şunu eleştirebiliriz. Geldiğinde üçlü sistem oynatacağını söyledi. Siz kendinizi buna hapsetmiş oluyorsunuz. Elinizdeki malzemeye göre buna karar vermelisiniz. Kendi sahasında oynuyorsanız risk alacaksınız. Berabere kalıyorsanız, üzülmeniz lazım.

'WEGHORST ÇOK SAVAŞIYOR'

Tatmin eden bir oyun yok ama iyi oyunculara sahip Beşiktaş. Muleka'yı örnek verdiniz. En iyi birbirine uyan oyunculara hoca idmanda karar verecek. Biz bunları göremeyiz. Biraz daha sistemi oturtursa bu oyunculardan daha çok verim alabilir. Trabzon deplasmana geldi ama rahat oynadı. 40 bin kişinin önünde daha çok zorlanmalıydı. Weghorst çok savaşıyor. Teknik olarak baktığımızda Beşiktaş çok geniş alanda oynuyor. Topu alıp tuttuğunda Weghorst'un takım arkadaşlarının yanına gelmesi zaman alıyor.

'ATIBA'NIN EKSİKLİĞİ HİSSEDİLİYOR'

Bir başkanın hocanın arkasında olması önemli. Başkanın bildiği vardır, ışık görüyordur belki. Skorlar, gidişat bunu gösterecek. Düşüş devam ederse taraftarın baskısı karşısında duramazlar. Ama iyi giderse ritim yakalarsa bu değişir. Beşiktaş Avrupa'da yok. Tek maç oynama avantajını kullanamadı ilk 10 haftada. Atiba gibi bir oyuncunun eksikliğini hissediyor Beşiktaş. Teknik olarak çok katkı veriyordu. Orta sahası dağınık. Josef bile çok hata yaptı, dağıldı. Çünkü yanında Atiba yok. Salih'in tenposunun yüksetilmesi, fark yaratması lazım. Gedson daha çok kullanılmalı. Çok iyi bir oyuncu çünkü.

'DELE ALLI BEKLENTİLERİ KARŞILAYAMADI'

Dele Alli'nin ıslıklanmasıyla ilgili olarak; Beşiktaş taraftarının beklentisi fazla. Zaten bu yüzden hocayı istifaya çağrıyorlar. Çok iyi bir yerde oynuyor Alli ama beklentileri karşılayamadı. Diklemesine giden bir oyuncu, çabukluğu var. Trabzonspor maçında bir pozisyonda çok acemice bir hata yaptı. O da kalitesini yansıtsa Beşiktaş fark yaratmıştı. Premier Lig temposu görmüş bir oyuncu. Fizik olarak ben gerideyim diyemezsiniz. Hocanın onu yükseltmesi gerekiyor. Yeteneği var, ama takıma yararı yok.

'MİLLİ TAKIM'IN TEKNİK DİREKTÖRÜ TÜRK OLMALI'

A Milli Takım oyuncuları UEFA Uluslar Ligi'nde bitse de gitsek modundaydı. Milli formayı giyiyorsanız yüzde yüz konsantre olmanız lazım. Milli Takım en üst mertebe. Farklı bir duygu, farklı bir değerler. Mental olarak baktığınız zaman tabii ki Milli Takım'ın teknik direktörü Türk olmalı. Kuntz, Şenol hocadan sonra göreve geldiğinde aslında ışık verdi. Daha sonra aşağıya iniş vardı.

Tayyip Talha daha çok erken ama iyi bir başlangıç yaptı, potansiyeli var. Büyük takımda stoper oynamak zor. Çünkü baskıyı, stresi kaldırmak zordur. İyi savunma oyuncularımız var.

'SAHAYA İNMEK İSTİYORUM'

Sahaya inmek istiyorum. Artık yaşımız geldi. UEFA A Lisansı aldık. Futbolun içerisindeyiz. Süper Lig'in şifreleri var. Psikolojisi var. Bunların hepsini biliyoruz. Alt liglerden teklifler geldi. İyi bir takımdan teklif gelirse Türk futboluna katkı yapmak istiyorum. Taktik ve teknik anlamda bir şeyler yapmak istiyorum. Eski teknik direktörlerimize saygımız var. Bizim jenerasyonumuzdan çıkan arkadaşlar var. Ben çok başarılı olacağımıza inanıyorum. Beşiktaş'ta beklentim tabii ki görev almak. Bu camiaya ve bu taraftara hizmet etmek isterim."