Beşiktaş'ta gösterdiği performans ile tüm dikkatleri üzerine çeken 18 yaşındaki futbolcu Emirhan İlkhan, sezon başında büyük umutlarla Torino'ya transfer oldu. Daha fazla süre alma hedefiyle Sampdoria'ya kiralanan genç futbolcunun yeni takımındaki istatistiği büyük hayal kırıklığına neden oldu.

TORİNO'DA İŞLER İSTEDİĞİ GİBİ GİTMEDİ

Siyah-beyazlı kulüpte Önder Karaveli ile birlikte A takımda sürekli forma şansı bulan 18 yaşındaki Emirhan, toplam 12 resmi maçta 673 dakika süre bulmuştu.

Hayalinin Avrupa olduğunu söyleyerek 4.5 milyon euro ve bir sonraki satıştan yüzde 15 karşılığı Torino'ya transfer olan Emirhan, burada sezonun ilk yarısında 4 maçta sonradan oyuna girip 92 dakika saha kaldı ve skora etki edemedi.

SAMPDORIA'DA FORMAYI ADETA UNUTTU

Torino tarafından küme düşme hattında yer alan Sampdoria'ya, daha fazla oynama hedefiyle kiralanan Emirhan burada adeta unutuldu.

Sampdoria Teknik Direktörü Dejan Stankovic tarafından 4 maçta yedek kulübesinden oyuna dahil olan Emirhan, yalnızca 57 dakika oynayabildi ve skora etki edemedi.

OLAYLI BİR ŞEKİLDE BEŞİKTAŞ'TAN AYRILDI

Geçtiğimiz sezon Önder Karaveli ve Valerien Ismael ile şans bulan ve tüm dikkatleri üzerine çeken Emirhan İlkhan yaz transfer döneminde olaylı bir şekilde Beşiktaş'tan ayrılmıştı.

Beşiktaş'ın sözleşmesine 4.5 milyon euroluk serbest kalma bedeli koydurduğu Emirhan İlkhan, Torino'dan gelen teklifi kabul etti ve İtalya'nın yolunu tuttu. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Sportif Direktör Ceyhun Kazancı, Emirhan İlkhan transferinde eleştirilerin odak noktasında yer almıştı.