Tanrıkulu'nun açıklamaları;

''Futbolda sezonun planlamasını yapan teknik direktör, hangi oyunculardan yararlanacağını, hangilerini istediğini, hangilerini istemediğini, kimlerin alınması gerektiğini planlıyor. Aynı zamanda antrenman performanslarını ve kendi düşüncelerine bakarak, haftalık 11'ler belirliyor. Bütün bunları yaparken de maçlara çıkıyor. Maçlardan önce bizlerde, 11'ler üzerine yorum yaparız. Maçlardan sonra da maçın yorumunu yapıyoruz. Şimdi burada Şenol Güneş tecrübeli bir teknik adam, ama ben de tecrübeli bir yorumcuyum, dün dedim ki ''farklı onbirler vardır, Ben as kadro bekliyorum'' dedim. Çünkü bu maçın herhangi bir şekilde telafisi yok ,Ligde uzaktasın 10 puan fark var. Bir maçı eksik ama 10 puan geridesin. Şimdi burada ana hedef Avrupa kupalarına katılmak ve sezonu kupayla tamamlamak. Şenol Güneş niye benim gibi düşünmedi? bunu anlamış değilim. Hangi gerekçeyle? hafta sonundaki Kayseri deplasmanı bu maçtan daha önemli değil. Yani zirveyle aranda 2-3 puan fark olsa tamam derim, bu karşılaşma daha önemliydi. Ve önemli bir hedef, kupayı alırsan direk Avrupa’ya gidiyorsun, Sivasspor’un geçen sene yaptığı gibi. Adamlar 10.-11. bitirdi bir kupa aldı Avrupa’ya gitti.

Bir kere Beşiktaş’ın ana hedeflerinden biri, yönetiminde, sezonu iyi tamamlamak, ama buradaki temel amaç seneye Avrupa kupalarına gitmek olmalıydı. Ekonomik olarak çok ciddi fark ettiriyor. Yani minimum alacağın para hasılattı, reklamdı,UEFA gelirleri falan yaklaşık 10 milyon Euro‘ya geliyor. Transfer edeceğin oyuncu da ona göre sana daha kolay geliyor.

Ben şenol hocanın ciddi anlamda stratejik hata yaptığını düşünüyorum. Beşiktaş esasında Urfa'ya da elenebilirdi, kendi sahasında 2-0 yenik di, sonra ikinci yarı hamleler oldu, ve maçı 4-2 kazandı. O maçta oynayan, top kaptırıp ikinci gole sebep olan, Dele Alli’yi suçlu ilan etti, bir daha da oynatmıyor. Hocam tamam da, sen de yani takımı da Dele Alli yapmıyor ki, Sen yapıyorsun..!! Dele Alli'sizde iyi takım yapamadın ki.

Ankaragücü’nün ilk yarı 1-0 lık skoru şansa, sahadan getirip, soldan getirip atamadığı bir sürü pozisyonu var.
Ben Beşiktaş adına beraberlik golünden sonra tur atlar diye düşünüyordum. Hem penaltılarda Mert’in tecrübesi var, Fenerbahçe’de oynarken ligin kaderini penaltılarla değiştirmiş bir oyuncuydu. Trabzonspor deplasmanında kurtardığı penaltı, ikili avaraj da Fenerbahçe’yi o sezonun şampiyonu yaptı. Ama bu kez kısmet ve şans yanında değildi. Mert’te son iki maçtır bazı tereddütler var , hatırlarsanız maçın ikinci yarısında geçen haftaki gibi rakibe bir top hediye etti, ama Ankara güçlüler bunu kullanamadı, Mert’te bir konsantrasyon bozukluğu var.''