“Beşiktaş’ta giden veya gitmesi söz konusu futbolcular var (Josef gitti, N’Koudou ve Atiba’nın sözleşmeleri fesh edilme kararı alındı) Emrecan Uzunhan Antalyaspor ile anlaştı.

Amir Hadziahmedovic transferi ardından Saiss, Welinton kalırken Gaziantep Spor’dan Maxim transfer edildi, Roma’dan ise El Shaarawy ismi gündemde. Bu transfer yapılanması bu sezon bitiminde ve gelecek sezon adına Beşiktaş için ne anlam ifade ediyor?”

Süleyman Oktay:

Tekrardan hepimizin başı sağolsun. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum.

Acımız her geçen gün vefat ve yaralı haberleri ile arttı. Bütün ülke insanlarımıza sabırlar diliyorum. Büyük bir sınavdan geçiyoruz, bakalım bu sınavı başarıyla atlatabilecek miyiz? Hep beraber yaşayıp göreceğiz.

Görüşüm, şu ana kadarki görünen tablo maalesef iç açıcı değil, başarısız bir görüntü var. Bir defa bu kadar ölü ve yaralı sayımızla, çöken binaların altında bu kadar insanımız kalmamalıydı. 

Bu kadar binanın çökmesi, yerle bir olması başlı başına irdelenmesi gereken adli bir vakadır.

Futbola ve Beşiktaş’a dönersek emin olun şahsen benim şu an ne futbol konuşacak, ne seyredecek bir halim var. Futbol aşkım yerle bir olmuş durumda fakat günler geçiyor, hayat devam ediyor. Bir şeylere sarılmamız, oyalanmamız ve de kafalarımızı dağıtmamız gerekiyor. Psikolojimizi, ruh halimizi de toparlamamız gerekiyor.

İşte burada her zaman her olumsuzlukta imdadımıza yetişen futbola tekrar sarılmamız gerekiyor. Evet futbol sayesinde normal hayatımıza dönüş yapabilir, bir nebze olsun acılarımızı hafifletebiliriz. Pandemi zamanında da evlere kapandığımız dönemde futbolun o sihirli tutkusunu evlerde maç seyrederek hayata tutunmuştuk.

Kulüplerimiz çok ama çok önemli bir görevi yerine getiriyorlar, insanların normal hayata dönmelerinde büyük bir sorumluluk alıp futbolu canlı tutmanın yollarını arıyorlar.

Deprem bölgesine yaptıkları yardımlar ve fedakarlıklar, hepimizin takdirlerini kazanmalarına sebep olmuştur. Zaten şu an kulüplerimizdeki bu transfer haberleri, gelenler, gidenler ligin bundan sonraki kısmının dizayn edilmesi ve maçların başlaması hepimiz için güzel günlerin de gelebileceğinin habercisi olacaktır. 

İyi ki futbol var, iyi ki kulüplerimiz var.

Beşiktaş ise şu an transferlerle meşgul. Gidenler, mukavelesi feshedilenler ve de gelenlerle yeni bir takım kurmanın, en azından ligin geri kalanında başarılı bir takım görüntüsü verip ligi en iyi bitirebileceği yerde bitirip, önümüzdeki sezon lige iyi bir giriş yapıp hem güzel futbol, hem şampiyonluk kovalayan bir takım yapmanın organizesi içinde Ahmet Nur Çebi ve Şenol Güneş görüyorum.

Tabi ki günler ne getirir, şartlar ne olur bunu da yaşayarak görmemiz lazım. Bir anda her şey yerle bir olabiliyor, hiçbir şeyin garantisi yok. İnşallah futbol aşkımız tekrar canlanır.

Duhuliye.com