Beşiktaş lig maçlarında çok pozisyon vermesine rağmen, rakip kaleyi de, sık sık yokluyordu. Kupada da beklentiler bu yönde idi. Fakat Başkent’te ilk yarıda gerçekleşmedi. Güneş’in kadro rotasyonu, maça olumsuz yansıdı.

Saiss defansın önünde etkisiz kaldı. Emrecan; Beşiktaş seviyesinde değil. Merkez orta alanda Salih yalnız kaldı. Gedson çok efor sarf etti. Sağda TayfurRosier, solda; N’Koudou ile Umut kayıplara karıştı. Muleka tek başına ileride başıboş mayın gibi dolaşıp durdu. Bu kadar olumsuzluk olunca, skor olarak geri düştü.

Kenarda teknik ekip, saha içinde futbolcular, rakibi izlemek ile yetindi. Ankaragücü, bu fırsatı geri çevirmedi. 12’de Emre’nin pasında Sowe, devrenin skorunu belirleyen gole imza attı. Bu yarıda Tolga, maçın en iyi ismi olarak öne çıktı.

Cenk girdi denge geldi

Güneş, ikinci yarıya; Cenk ve Redmond hamlesi ile başladı. Kartal, bu değişimler ile önce oyuna sonra da, Cenk ile skora denge getirdi. Muleka, bomboş durumda topu kaleciye nişanladı. Muleka, ‘El freni’ görevi yaptı! Talha’nın kafa şutu yan direkte patladı. Gedson, müthiş oynadı. Sahada basmadık yer bırakmadı.

Gerçek yerine geçen Saiss, savunmayı toparladı. Ankaragücü erken yorulup skor tutmaya çalıştı. Kontra atak denemelerinde bulundu.

Mücadele dolu geçen ikinci yarı, futbol adına büyük zevk verdi: 1-1. Tamamlanan maçın normal süresi sonrası gidilen uzatmalarda, karşılıklı ataklar vardı.

Gol çıkmayınca tur penaltılardan geldi. Atiba ve Masuaku kaçırdı. Kartal kupaya dramatik şekilde veda etti. 

Orhan YILDIRIM / Fanatik