İzmir Beşiktaşlılar derneğine üye olan 100’ü aşkın Beşiktaş kongre üyesi, derneğin yönetimsel olarak farklı bir yöne döndürülmek istendiği iddiasıyla dernekten istifa ettiklerini duyurdu.

İzmir Beşiktaşlılar Derneği'nin geçtiğimiz ay yapılan genel kurulunda başkanlığa Özlem Tezişçi seçildi.

Tezişçi ve ekibinin göreve gelmesinin ardından, 100'ün üzerinde dernek üyesi, seçimi kazanan Tezişçi'nin son 1 ay içinde pek çok kişiyi derneğe üye yaparak seçim kazandığını iddia ederek İzmir Beşiktaşlılar Derneği'nden istifa etti.

İzmir Beşiktaşlılar Derneği üyeliğinden ayrılan bu grup, İzmir'de geri planda kalan Ege Beşiktaş Kongre Üyeleri Derneği bünyesine katılarak, geçmiş dönemlerde farklı başkan adaylarının listesinde yer alan Ahmet Akçelik'i dernek başkanlığına getirdi.

İzmir Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Özlem Tezişçi ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, dernek başkanlığını kendisinin yaptığı üyelerle kazandığı iddiasını reddederek, bu iddiada bulunanları kendisine itibar suikasti yapmakla suçladı ve süreci hukuki zemine taşıyacağını belirtti.

İşte iki tarafın karşılıklı açıklamaları:

Üyelerin 'Arma Aşkıyla Beşiktaş'a gönül vermiş camiamıza duyuru' başlıklı duyuruda şu ifadelere yer verildi.

Bir süredir, üyesi olduğumuz İZMİR BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİ'NİN yüzünün kültürel ve yönetimsel olarak farklı bir yöne döndürülmek istendiğini üzülerek görmekteyiz. Bizler derneğimizin hak etmediği bu kötü gidişatına dur diyebilmek adına başta genel kurul süreci ve genel kurul da dahil olmak üzere sesimizi duyurabilmek adına birçok alanda güçlü bir mücadele verdiğimize inanmaktayız. Ancak derneğimizin tarihinde görülmemiş şekilde secime aylar hatta günler kala yapılan yeni üyelerle secimin kaderinin değiştirildiğini ve hiçbir şey olmamış gibi yola devam edildiğini görmek bizleri üzmektedir.

Beşiktaşlılığından ve Beşiktaş'ına hizmet etmek gayesinden bir an bile sapmamış olan bizler Büyük Beşiktaş'ımıza başka platformlarda daha güçlü bir şekilde hizmet etmeyi hedefliyor ve 100'den fazla KONGRE ÜYESİ olarak İzmir Beşiktaşlılar Derneği'nden istifa ediyoruz.

Süleyman Seba Başkanımızın "İyi insan olmadan iyi Beşiktaşlı olunmaz." sözünü düstur alarak sadece sevdamız ile ilerlediğimiz Beşiktaşlılık yolunda hiçbir kurum veya oluşum bu sevdanın ve kulübümüzün üstünde değildir. Gelenekten geleceğe sahip çıkılması gereken bu sevdaya gerçekten sahip herkes ile yolumuza devam edeceğiz. BİR GÜN DEĞİL HER GÜN BEŞİKTAŞ'

Duhuliye İzmir D021

Bunun üzerine Dernek Başkanı Özlem Tezişçi, sosyal medya üzerinden "Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan" sözleriyle yaptığı açıklamada şunları söyledi:

'Saygıdeğer Üyelerimiz ve Kamuoyunun Dikkatine

27 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ve üyelerimizin %80 üzerinde olağanüstü ilgisi ve katılımı ile gerçekleşen seçimli genel kurulumuz sonrasında kamuoyunu yanıltmaya, ilk Kadın Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzun itibarını sarsarak yaşanılan mağlubiyeti ve en önemlisi fedakar üyelerimizin iradesini yok sayıp, en büyük ve kutsal amacımız Beşiktaşımıza hizmetimizi sekteye uğratıp, itibarsızlaştırmayı hedefleyen, tüm emeğimizi ve alinterimizi hiçe sayan zihniyete ilk ve son kez yanıt veriyoruz.

İzmir Beşiktaşlılar Derneği kimsenin küsemeyeceği, kimsenin kişisel ikbal ve hırslarına konu edilemeyecek, Türkiye'nin kurulan 12'nci Beşiktaş Derneği ve Beşiktaşımızın birincisidir.

Kurumları itibarsızlaştırmaya çalışarak Türkiye'nin En Büyük Sivil Toplum kuruluşu olan ulu çınar Beşiktaş'ımızda yer ve saygınlık kazanılamayacağını bilmeyen güruh, ne söylenildiği gibi 100'lerce kongre üyesi sayısına ne de üyesi oldukları derneğin Tüzüğüne hakim değildir.

DERBIS (Dernekler Bilgi Sistemi) resmi verilerine göre 55 üyelikten istifa eden 17 kongre üyesi bulunmaktadır.

27 Ocak 2024'ten sonra ilk kadın başkanımızın ve yönetim kurulumuzun yarattığı çoğulcu, yenilikçi ve eşitlikçi yönetim anlayışına iştirak eden yeni 152 dernek üyeliği, 125 yeni Kongre Üyeliği sayısı, Beşiktaşımız ve bizler için gerçek bir teveccühtür. (*Artış oranı doğrusal ilerlemektedir) (*civar derneklerden gelen imza desteği talepleri hariçtir)

Seçimler kazanılır, kaybedilir. Asolan Beşiktaş ve derneğimizin ilkeleridir. Kurucularımız ve Eski Başkanlarımız başta olmak üzere tüm kesimlerde büyük hayal kırıklığı oluşturan bu tavırları artık hukuki zemine taşıyoruz.

Siz kıymetli üyelerimiz ve saygıdeğer kamuoyunun bu ilginç ve anlam veremediğimiz ısrarlı sataşmalardan uzakta; sadece Beşiktaşımıza katkı sunacak projeler ve fikirler ile ilgili olmasını çok önemsiyor, ailemizin huzurunu ve itibarını her zaman koruyacağımızı, ilk kadın başkanımız ve kadın yönetim kurulu üyelerimiz başta olmak üzere, alanında saygın iş insanları ve akademisyenlerimize uzun süredir uygulanmaya çalışılan psikolojik şiddet ve itibar suikastlerine karşı tek vücud olmaya davet ediyoruz.'

| Duhuliye