Todofichajes'in haberine göre; Kariyerinde yeni bir sıçrama yapmak isteyen Lingard'ın Beşiktaş'ın gündeminde olduğu iddia edildi. 

Siyah-Beyazlı yönetim, son olarak Nottingham Forest forması giyen ve şu anda serbest statüde yer alan Jesse Lingard’ı kadrosuna katmak için girişimlere başladı.

Herhangi bir kulüple anlaşamadı

Avrupa’da transfer dönemi devam ederken yapılan temaslardan sonuç alınamaması sonrasında 30 yaşındaki 10 numarayla yapılan görüşmeleri donduran idareciler, oyuncunun herhangi bir kulüple el sıkışmamasının ardından girişimlere tekrar başladı.

Menajeriyle temasa geçildi

Yönetim, başarılı futbolcuyu kadrosuna katabilmek için temaslara hızlı bir giriş yaptı. Lingard’ın menajeriyle temasta bulunan idareciler, bu kez operasyonu tamamlayıp İngiliz yıldıza formayı giydirmek istiyor.

Jesse Lingard’la Alex Oxlade-Chamberlain görüştü

Arap Yarımadası’ndan ve Rusya’dan da teklifler almasına rağmen istediği seviyede bir rakam önerisi gelmemesi sonrasında bekleyişini sürdüren Jesse Lingard’la Alex Oxlade-Chamberlain’in de görüştüğü ve milli takımdan arkadaşını Beşiktaş’a davet ettiği belirtildi.

Forma giydiği takımlar

Lingard, kariyerinde daha önce; Manchester United, Leicester City, Birmingham City, Derby Country, West Ham United, Brighton ve Nottingham Forest’te görev yaptı.