Bu sezon hem lig hem de Avrupa’daki büyük maçlarda 3’lü sistemi kullanan Portekizli çalıştırıcı, bu akşam Beşiktaş önünde de benzer bir yol izleyecek.

Hafta boyunca antrenmanlarda da Jorge Jesus öğrencilerini 3’lü sisteme göre hazırladı. Elbette maç için pozisyon ve oyun gereği geçişlerin olması, zaman zaman 4’lüye dönülmesi, zaman zaman 5’liye dönülmesi bekleniyor. Ancak bunların hepsi maç içindeki aksiyonlara ve pozisyonlara gerek olacak. Normal şartlarda ana plan 3’lü defans üzerine kurulacak. Jorge Jesus’un bu akşamki derbide Serdar Aziz-Samet-Szalai defans hattıyla sahada olması planlanıyor.

Savunma beklerinde de Osayi Samuel sağ kanatta, Ferdi Kadıoğlu sol kanatta forma giyecek. Orta sahada ise dinamik isimlerin tercih edileceği vurgulanıyor. Merkez orta sahanın güçlü olması isteniyor. Orta alanda Arao, İsmail, Zajc ile derbiye başlamayı düşünen Jesus, Crespo’ya da şans verebilir. Maç saatine kadar İsmail Yüksek ya da Crespo’dan biri orta sahada tercih edilecek. Öte yandan bu akşamki derbide Jorge Jesus’un cezasında takımı yönetecek Joao de Deus da tüm planlara hakim olarak sahaya çıkacak.

8 İSİM SINIRDA

Sarı-lacivertli ekipte 8 oyuncu ceza sınırında yer alıyor. Serdar Aziz, Enner Valencia, Miha Zajc, Gustavo Henrique, Willian Arao, Emre Mor, Mert Hakan Yandaş ve Ferdi Kadıoğlu, bu akşam sarı kart görmeleri durumunda bir sonraki hafta oynanacak Karagümrük karşılaşmasında görev alamayacak.

Kaynak: Milliyet