Mustafa Sapmaz: Taraftarın büyük bölümü mutlu

"Beşiktaş başta teknik direktörünü doğru konumlandırmayınca, doğru ismi tercih etmeyince yönetimin koyduğu hedefle, hoca arasındaki farktan dolayı Beşiktaş buraya geldi o yüzden Şenol Güneş geldiği için Beşiktaş taraftarının büyük bir bölümü mutlu, bu kadroyu Şenol Güneş gibi bir teknik direktör idare eder diyorlar."

Erdal Hoş: Jesus'un gücü Şenol Güneş'te de var

Türkiye’de artık kulüp başkanları güçsüz. Eski sokak, yeni sosyal medya Türkiye’de teknokratları kendi bildiğini yapamaz hale getirdi.   O yüzden sizin teknik direktör tercihleriniz sadece takım üzerinde, oynamayı düşündüğünüz sistem üzerinde, sizin planlamanız üzerinde olmaktan öte her şey tribünü ikna etmekten geçiyor Şenol Güneş’in gelmesinin sebebi budur. Fenerbahçe’deki Jesus’un gücü an itibariyle artık Şenol Güneş’te de var.

Türkiye’de güçlü teknik direktörlerle çalışmak istiyorsanız, sportif direktörlük müessesinin çalışmayacağını bir kere daha gördük. Bizde batı tipi kulüp yöneticiliğinin yakın zamanda çok mümkün olmadığını bir kere daha gördük çünkü bizde teknik direktöre yüklenen görev sadece takımı çalıştırması değil kulübü psikolojik anlamda taraftarı yönetmesi o yüzden Şenol Güneş tıpkı Jesus gibi, tıpkı Abdullah Avcı’nın ilk Trabzon’a geldiği gibi, tıpkı Fatih Terim’in Galatasaray’a geldiği gibi buranın sahibi benim mesajını herkes kabul etti, buna itirazda çıkmadı.

Hocanın güleryüzlü olup diğerlerinin olmamasını anlayabiliriz. Çebi iki gün önce hoca ile devam edeceğiz demişti. İki gün önce ne olursa olsun biz hocamızla devam edeceğiz deyip üç, dört gün sonra basının karşısına yeni bir teknik direktörle imza atmaya çıkmak kolay bir şey değil. Hem Ceyhun bey için hemde sayın başkan için böyle bir durum söz konusuydu."