"FUTBOL DIŞINA ÇIKMAK ÖNEMLİ"

"Benim için de tabii ki futbolun dışına çıkmak ve kendimden bahsetmek önemli. Taratarımıza kendimle ve ailemle ilgili bir şeyler anlatmak benim için önemli."

"ÖRNEK OLMAK İSTİYORUM"

"Futbolcular sahada bazen kötü ya da iyi oynayabilirler. En önemli nokta futbolunun saha içi ve dışında iyi karakter sergilemesi. Ben ıer zaman insanlara yardım etmek isteyen ve sahada elimden geleni yapmak isteyen biriyim. Burada olmaktan çok mutluyum. Sadece saha içinde değil, saha dışında da Beşiktaş taraftarına örnek olmak için elimden geleni yapıyorum."

"ÖRNEK OLMAK İSTİYORUM"

"Futbolcular sahada bazen kötü ya da iyi oynayabilirler. En önemli nokta futbolunun saha içi ve dışında iyi karakter sergilemesi. Ben ıer zaman insanlara yardım etmek isteyen ve sahada elimden geleni yapmak isteyen biriyim. Burada olmaktan çok mutluyum. Sadece saha içinde değil, saha dışında da Beşiktaş taraftarına örnek olmak için elimden geleni yapıyorum."

"HAVUZUN OLDUĞU YERLERE GİDİYORUZ"

"Boş vakitlerini nasıl geçiriyor?"

"Genelde havuzun olduğu yerlere gidiyorum, Aqua Park'lara gidiyorum. İstanbul'da tematik parklara gidiyoruz, kiliseye sürekli gidiyoruz."

"TÜRK HALKINI SEVİYORUM"

"Türk halkını gerçekten seviyorum, benimsiyorum. Brezilya insanı ile Türk insanı çok benziyor. Savaşçı bir karaktere sahip Türk insanı, aynı şekilde Brezilyalılar da. Çok zor şartlar altında yaşayan insanlar var ve savaşıyorlar. İnsanların da beni sevdiğini düşünüyorum, bazen saha içinde futbol oynarken sevmeyebiliyorlar ama saha dışında sevdiklerini düşünüyorum"

"CEZA KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİ"

"Ben duygularını yoğun bir yaşayan insanım. O maçta olanlar, beni çok üzdü. Ama asıl beni üzen orada aldığım cezaydı. O ceza kabul edilebilir bir ceza değildi. Hiçbir futbolcu, benim yaptığımdan hareketten dolayı ceza almamalı."

AYRILIK AÇIKLAMASI

"Cezayı almış olmamın verdiği duyguyla duygusal konuştum. En büyük hedefim şampiyon olmak. Ondan sonrası doğal gelişir. Beşiktaş'ın bana, benim Beşiktaş'a ihtiyacı var. Ben şampiyon olacağımıza eminim."

"SEVİNMEYİ NORMAL BULUYORUM"

"Beşiktaş kariyerimdeki 4. Fenerbahçe maçı. Fenerbahçe'ye büyük saygı duyuyorum ama şu an Bşiktaş'ın futbolcusuyum. Geçen sene gollerden sonra sevindiğim için eleştirdiler ama ben Beşiktaş'ın futbolcusuyum. Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra bir şey söylesem neyse ama... Gollerden sonra saygısızlık yapmadan sevinmeyi doğal buluyorum. Yine maçı kazanmak ve gol atmak için elimden geleni yapacağım."

"SAVAŞAN BİR TAKIM OLACAĞIZ"

"Gol yemememiz gerekiyor. Gol yemeden kazanmayı hayal ediyorum öz güvenimiz açısından. İyi bir futbol görmek istiyorum. Savaşan bir takım olacağız o maçta. Taraftarımızla beraber, o galibiyeti almış bir şekilde içeri gireceğimizi hayal ediyorum."

"GALİP GELECEĞİMİZE İNANIYORUM"

"Her derbinin ayrı bir baskısı, ayrı bir havası olur. Büyük futbolcular baskı altında kendisini gösterir. Bizim takımdaki futbolcuların bu baskıdan kendisini iyi bir şekilde çıkaracağını düşünüyorum. Yeni gelenlere çok farklı bir atmosferde oynayacaklarını söylüyorum. Tabii ki zor olacak, detaylar belirleyecek. Bunları çalışıyoruz şu an. Galip geleceğimize inanıyorum."

"ÇOK İYİ TRANSFER DÖNEMİ GEÇİRDİK"

"Çok iyi transfer dönemi geçirdik. Genç oyuncuların 3-4 yıllık kontratları var. Onlarla birlikte takım birbirini yeni tanıyor. Sadece 2 maçta kötü sonuçlar aldık ve birdenbiri herkes bizi eleştirmeye başladı. Futbolda iniş çıkışlar olabiliyor. Bu kadar kolay olmaması lazım. Biz her zaman yüzde yüzümüzü vereceğiz."

"CEVAP VEREMEM"

"En iyi transfer hangisi cevap veremem, gelen herkes emek veriyor, bu adil olmaz."

ERKEN DÖNMESİ

"Ben kendime yatırım yapıyorum. 6 yıldır benimle olan fizyoterapistim var. Bu sayede vücudumu iyi tanıyorum ve erken dönüyorum. Kulüptekilere de teşekkür ederim, onların da çok emeği var. Erken dönmek için bunları yapıyorım, Josef limitleri aşmak isteyen bir futbolcu."

"FUTBOL SEVGİMİ GÖSTERİYOR"

"Başakşehir maçında oynamayı çok istedim. Erken dönmek için çok çalıştım. Ama oynayamadığım için o kadar önemli bir maçta çok üzüldüm. Sahalara beklenenden erken dönmem, bu benim karakterimi ve futbola sevgimi gösteriyor."

ALEX TEIXEIRA

"Alex benim çok iyi arkadaşım. Elinden geleni yaptı ama burada bekleneni veremedi. Çok karakterli bir şekilde gitti. Giderken bazı şeylerden feragat etti. Olmamış olabilir ama gidişi gerçekten çok güzeldi. Aramızda çok mesafe var ama onu özlüyorum gerçekten."

"RAKİP OLMADAN HİÇİZ"

"Rakip olmadan biz hiçiz. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray... O rekabet olmadığı zaman futbolcuların kendisine geliştiremez. Birbirimizi yenmeye çalışacağız ama hep saygı içinde olacağız"

VALERIEN ISMAEL

"Kazanma hırsı olan, çok şey talep eden, idmanları üst düzey olan bir hoca. Bizden istediklerini biliyoruz. Durmayan bir hoca. Sürekli bizi en iyi yere çekmeye çalışıyor. Her zaman gelişime açık bir hoca. Valerien Ismael, tutkusu, hırsı ve takıma vermek istedikleriyle çok önemli biri. Bizim de ona, onun da bize ihtiyacı var. Bizimle beraber çok iyi çalışan bir teknik direktörümüz var. Şanslı hissediyorum. Umarım galibiyetlere başlayıp, herkesi mutlu edeceğiz"

Duhuliye.com