İşte Josef'in A Spor'a yaptığı açıklamalar...

"GERİ DÖNECEĞİM"
Buraya ilk geldiğimde mutluydum ama İstanbul'u ve takımları bilmiyordum. Şu an bu ülkeye ve oynadığım takımlara dair çok büyük sevgi besliyorum. Yalnızca sahada değil, saha dışında da yaptıklarımdan dolayı çok mutluyum. Türkiye sonsuza dek kalbimde olacak. Ne zaman olur bilmiyorum ama buraya birkaç sene içinde geri dönmeyi istiyorum. Çünkü, Türkiye'yi çok seviyorum.

"ESKİ JOSEF GİBİ DEĞİLİM"
Kontratı uzatmak için konuştuk ama eski Josef gibi hissetmiyorum. Bu kulüp ve taraftarlar için adil olmayacaktı. Benden çok fazla şey beklediklerini biliyorum. Son zamanlarda performansım biraz düştü. Yolları ayırma kararı aldık. Beşiktaş'ı, Ceyhun Kazancı'yı, başkanımızı çok seviyorum. Her zaman bana çok destek oldular. Beşiktaş taraftarının Çin'de de yanımda olacağını biliyorum.

"BEN BÖYLE BİR KARAKTERİM"
Yine daha önce olduğu gibi sevinebilirim. Benim çalışma tarzım ve karakterim böyle. Fenerbahçe, Galatasaray hiç fark etmez, aynı şekilde sevinirim. Fenerbahçe'de oynarken de Beşiktaş'a karşı böyleydim. Onlar buna üzülebilir ama ben bir üzüntü duymuyorum. Bu sadece futbol. Saha içindeki tavırlarımdan şikayet edebilirler ama saha dışında hiçbir şikayet duymadım. Bana saygı duyduklarını biliyorum.

"ALİ KOÇ BANA DARGIN KALMASIN"
Ali Koç konusuna gelecek olursak, o benim eski başkanım ve ona çok saygı duyuyorum. Aynı Aziz Yıldırım ve Ahmet Nur Çebi'ye olduğu gibi. Lütfen benimle dargın kalmayın. Türkiye'den bu duyguyla ayrılmak istemiyorum. Tüm takım taraftarlarına teşekkür ederim.

"G.SARAY AVANTAJLI"
Galatasaray, bu sezon çok iyi futbol oynuyor. Fenerbahçe de öyle. Maalesef bizim için işler yolunda gitmedi. Bazı problemler yaşadık. Çok fazla sakatlık oldu. Son haftalarda da çok iyi oynayamadık. Bence Galatasaray ve Fenerbahçe sonuna kadar savaşacak. Galatasaray'ı daha avantajlı görüyorum. 6 puan öndeler ve her maçı çok iyi oynuyorlar.

BEŞİKTAŞLILAR'A SON MESAJI
Beşiktaş taraftarını her zaman çok seveceğim. Destekleri için teşekkür ederim. Daha önce hiçbir takımda böyle bir şey hissetmedim. Bana büyük bir oyuncu ve önemli bir insan gibi hissettirdiniz. Beşiktaş'ı desteklemeye her zaman devam edeceğim. Kısa süre içinde yeniden geleceğim. Umarım Beşiktaş için daha fazlasını yapabilirim. Çünkü, Beşiktaş'ı ve taraftarları çok seviyorum. Yakında görüşürüz.