Ahmet Nur Çebi, Ankaragücü deplasmanı ve sonrasında Josef De Souza'nın yaşadığı olaylara ve geçtiğimiz hafta oynanan Göztepe - Altay maçına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

İşte Çebi'nin açıklamaları:

"Bu olayları yapan seyirciler var. Bunlar taraftar değil. Ankaragücü'nün başkanı bana geldi maçtan evvel, 'Başkan, bu camialar arası dargınlık var, gel barıştıralım taraftarları' dedim. 'Kırgınlık, küskünlük yok, oyun oynuyorlar' dedim. Böyle bir kesim var. Bunlar taraftar değil. Kendi kendilerine oynuyorlar, keyif alıyorlar, tadını çıkarıyorlar. Özgüvenle sokağa çıkıyorlar, şuna sertlik yaptım, buna tokat attım falan diyorlar. Bunların temizlenmesinin tek yolu polistir. Özel güvenlikle bu iş çözülmez. Özel güvenlik olabilir ama 400 tane güvenlik varsa 200'ü özel, 200'ü polis olacak. Güvenlik özelleştikten sonra bu olay arttı. Polis olunca korkarsınız. Bunlar çocuk. Bunlar olayı oyuncak etmişler. Bunların derdi Göztepe, Altay değil. Yapacaklar, sokakta anlatacaklar."

"İLGİNÇ BİR ŞEY OLDU"

"Kurallar gereği Josef'e kırmızı vermişler, kurallar gereği PFDK'ya verilmiş ceza almış. Sen de TFF yönetimisin. TFF 'Kamuoyu vicdanına göre bu kartı geçersiz kabul ediyorum' diyebilirdi. Çok ilginç bir şey oldu. Ankaragücülü bir avukat, bu işi yapan arkadaşı Emniyet'ten aldı, fotoğraf çektirdi, sosyal medyaya koydu. Bu ne demek? Yapın kardeşim, biz buradayız demek. O gün avukat aldı, bugün 19 kişi içeride. Josef gereken mesajı verdi, alan olmadı. Şimdi bu olay oldu."

"BUNLAR BULUNMALI"

"Biz İzmir'de şampiyonluk maçı oynadık. O maçtan sonra arabada benim yöneticimin çocuğunu bıçakladılar. Bunlar ayıklanmalı. Bulunmalı. Stadyuma sokulmamalı. Karakolda imzası alınmalı o gün. Madde bağımlılığı varsa tedavi edilmeli. Bu çocuklar bizim. Tamam kötü çocuk, sert çocuk ama alıp da kapının önüne atılmaz. Çünkü, 1 sene sonra yine gelecek. Margaret Thatcher'a bakın ya, kadın elini masaya vurdu, işler düzeldi. İngiltere'de maç seyrediyorum, boşluklar ip gibi duruyor. İnsanlar keyif alıyor, alkışlıyor, maç seyrediyor."

"Margaret Thatcher'a bakın ya, kadın elini masaya vurdu, işler düzeldi. İngiltere'de maç seyrediyorum, boşluklar ip gibi duruyor. İnsanlar keyif alıyor, alkışlıyor, maç seyrediyor."

"JOSEF İYİ TOPARLADI"

"Josef iyi toparladı kendini, kafa olarak. Bir ameliyat geçirdi. O ameliyat sonrası geri dönüşleri kolay olmuyor. Josef'in sakatlığı zor yerdeymiş. Toparlaması daha zor oluyormuş. Bakacağız, değerlendireceğiz. Josef bizle kalmak istiyor. İyi hırslı karakter. Seviyoruz."