Karşılaşmanın 19. dakikasından sonra ortalık karıştı. Altay tribünlerinden Göztepeli taraftarlara fişek atılmasının ardından Göztepe tribününde bazı taraftarlar yaralandı. Bunun üzerine sahaya 2 ambulans girdi. Bu sırada sahaya inen bir Göztepe taraftarı korner bayrağı direğini alarak Altay kalecisi Ozan'a saldırdı. Ozan'a darbeler indiren taraftar, yaka paça gözaltına alındı. Aldığı darbeler sonrasında Ozan yerde kaldı.

Güvenlik güçleri sahaya girerek olaylara müdahale etti. Uzun süre beklemenin ardından karşılaşma tatil edildi.

SON DURUMLARI BELLİ OLDU

Göztepe ile Altay arasında oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen İzmir derbisinde atılan fişek sonucunda yaralanan taraftar ve köşe bayrağı direğiyle saldırıya maruz kalan Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'in son durumları belli oldu.

Altay tribünlerinden Göztepeli taraftarların bulunduğu bölüme atılan fişek sonucunda yaralanan ve ambulansla hastaneye kaldırılan Göztepe taraftarı Mehmet Çakır'ın ilk gelen bilgilere göre bilincinin açık olduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Fişeğin ağzına gelmesi sonucunda çenesi ve dişlerinde ağır hasar oluşan Mehmet Çakır'ın sol bölgesinde de yanıklar olduğu ve 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil'de ameliyat edileceği kaydedildi.

WhatsApp Image 2022-11-27 at 21.19.56

OZAN'IN DA DURUMU İYİ

Bir taraftarın kendisine köşe bayrağı direğiyle saldırması sonucunda kendisini yerde bulan Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'in de bilincinin açık olduğu belirtildi. Kafasında 4 santimetrelik bir yarık olduğu tespit edilen Özenç'in kontrol altında tutulduğu öğrenildi.

AKILLARA JOSEF DE SOUZA GELDİ

İzmir derbisinde yaşanan şiddet olaylar, akıllara yakın zamanda Ankaragücü - Beşiktaş maçında yaşanan olayları getirdi. O maçta da Ankaragüçlü bir taraftar tribünden sahaya atlayarak Cenk Tosun, Salih Uçan ve maçın hakemi Mete Kalkavan'a darp girişiminde bulunmuştu. Saldırgan adliyeye sevk edilesine rağmen ertesi gün beraat etmiş ve adliye çıkışında Ankaragücü taraftar tarafından kahramanlar gibi karşılanmıştı. Daha da ilginci, olaylar sırasında saldırganın oyuncuları ve hakemi darp etmesini engelleyen Beşiktaşlı Josef De Souza maç sonunda kırmızı kart görmüş ve amacı nefsi müdafaa olmasına rağmen Türkiye Futbol Federasyonu'ndan da 1 maç men cezası almıştı. Josef bu olaydan sonra çok sevdiği ülkemizle ilgili de bir güven kaybı yaşadığını ve endişe duyduğunu açıklamıştı.

WhatsApp Image 2022-11-27 at 21.44.55

O gün ve benzer olaylarda uygulanmayan yaptırımlar bugün daha büyük bir şiddet eyleminin yaşanmasına yol açtı. Beşiktaşlı taraftarlar sosyal medyada bu olayı hatırlatırken, Josef De Souza sosyal medyanın çok konuşulan konuları arasına girerek "trend topic" oldu...

BEŞİKTAŞ TEPKİ GÖSTERDİ!

İzmir'de yaşanan utanç verci olaya ilk tepki veren kulüplerden biri Beşiktaş oldu. Beşiktaş, Ankaragücü maçından sonraki "Josef ve herkes için adalet" paylaşımını hatırlattı ve "yorumsuz" anlamına gelen bir paylaşımda bulundu.

Adsız-14

Şimdi gözler Federasyon'da... Türk fubolu adına birçok utancı barındıran böyle bir akşamın sonrasında Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e ceza verilerek futbolumuzdaki huzur ve güven ortamını yeniden sağlayıp sağlayamayacakları, futbolseverler tarafından merak ediliyor.

Duhuliye.com