Aratransfer döneminde yapılacak takviyelerle kadrosunu güçlendirmek isteyen siyah-beyazlılar ilk olarak stoper bölgesindeki sıkıntıyı çözmek istiyor.

Bu mevkii için listenin ilk sırasındaki isim ise sezon başında da gündeme gelen Kaan Ayhan... Ancak 28 yaşındaki stoperin transfer hikayesi tam bir yılan hikayesine dönmüş durumdu.

Yıldız futbolcuyla F.Bahçe ve G.Saray da ilgilendiği için, bonservisini elinde bulunduran İtalyan ekibi Sassuolo, taleplerini her geçen gün artırarak değiştiriyor.

TAKSİDE SICAK BAKMADILAR

Kaan için önce 4 milyon, hemen ardından 5 milyon euro isteyen; son dönemde ise bu rakamı 6 milyon euro'ya yükselten Çizme ekibi; daha önce bu rakamın taksitler halinde ödenmesine onay verirken, şimdi ise hepsini peşin olarak istedi.

Yaşanan bu gelişme üzerine G.Saray ve F.Bahçe cepheleri bu transferde bekleme kararı aldı.

Beşiktaş yönetimi ise tecrübeli oyuncuyu kaçırmamak için görüşmelere devam etti.

Kara Kartal Sassuolo'ya 6 milyon euro'yu uzun taksitler ve bonuslarla ödemeyi teklif etti.

GÖRÜŞMELER ASKIYA ALINDI

İtalyan kulübü bunu düşünmek için süre isterken bu kez de Kaan Ayhan senelik ücretine zam yaptı. Sassuolo'da yıllık 850 bin euro kazanan başarılı stoper, taliplilerinin çok olması nedeniyle senelik ücret olarak 2 milyon euro istedi.

Oyuncunun rakamını iki katından fazla istemesi Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'yi kızdırdı. Başkan Çebi, "Bu rakamlara çıkarsak, tüm dengeleri bozarız. Takviye yaparak güçlenelim derken takım içindeki huzuru bozduramam" dilerek, o da transferi askıya aldı.

DAHA İYİSİ OLMALI

Türk ekiplerinin yerli rotasyonunda değerlendirmek istediği ve bu sebeple Sassuolo'nun kapısını çaldığı Kaan Ayhan için, Çizme temsilcisi işi zora sokuyor.

İtalyan ekibinin hocası Dionisi'nin "Ondan daha iyisine almadan, satışına onay vermem" dediği için, Sassuolo yönetiminin de konuyu ağırdan aldığı belirtildi.

217 MAÇ

Kariyerinde bugüne kadar 217 resmi maça çıkan Kaan, bu periyotta rakip fileleri 10 kez havalandırırken, 8 de asist yaptı. Kaan, kulüplerin alt kategorilerinde ise 102 maçta 40 gol attı, 26 da asist yaptı

TAZMİNAT İSTEDİ

Beşiktaş yönetimi Kaan Ayhan'ı kolaylıkla ikna edeceğini düşünüyordu ancak öyle olmadı. Yıldız oyuncu senelik 2 milyon euro'da ısrarcı oldu.

Ayrıca menajeri de sözleşmesine 4 senelik anlaşma ve ayrıca tazminat maddesi koydurmak istedi.

Üst üste gelen bu talepler nedeniyle görüşmeler şu an için tıkanma noktasına geldi.

Kaynak: Fotomaç