Şampiyonluk şansını matematiksel olarak kaybeden Beşiktaş, lig üçüncülüğü için zorlu deplasmanda. Teknik ekip değişimine giden Antep, ligde kalma adına mücadele ortaya koyacak. Evinde derbiyi kaybedip morali bozulan Kartal, bu kritik maçı alarak kendine gelmek istiyor. Trabzonspor ile amansız yarışa giren Siyah-Beyazlı ekibin puan kaybına hiç tahammülü yok.

SANTOS İSTESİN YETER
Portekizli hoca hala takıma sistem oturtamadı. Bireysel yeteneklerin öne çıktığı pozisyonlar dışında, organizasyon bozukluğu var. Bu akşam cezalı Colley’in yokluğu aranacak gibi duruyor. Avrupa hedefi ve prestij için büyük önem taşıyan gecede, Santos’un kadro tercihi ve hamleleri skoru belirleyecek. Korkak ve ürkek futbolu yine tercih ederse, eli boş döner. Hücum ağırlıklı kazanmaya dayalı futbol ise galibiyeti rahat getirir.

SEMİH YALNIZ KALIYOR
Genç oyuncunun ortaya koyduğu performans rakipleri harekete geçirdi. Sıkı markaj altında kalıyor. Böylece katkı azalıyor. Yakınına kimse sokulmadığı için skor üretemiyor. Milli takıma ‘gizli’ davet alan Semih’e, merkez orta saha ve kanatlardan daha fazla yardım gitmeli. Yakınında biri olursa, skora katkısı o kadar artar. Rasihca, Cenk, Aboubakar, Gedson, Ghezzal ve Muci’nin hücuma vereceği destek puan için en önemli kriter.

Orhan Yıldırım | Fanatik