Sercan Dikme'nin açıklamaları şöyle:

"Kadro dışı kararı Beşiktaş'ta yetkili 4 kişinin aldığı karar. Kadro dışı kalan oyuncular bunu sosyal medyadan öğrendi. Ben hem yönetimle hem futbolcularla konuştum. Çok çok büyük bir ihtimal bu oyuncular takımla birlikte antrenmanlara başlayabilir. Çünkü FIFA kuralları gereği kadro dışı bırakılan oyuncuya kararın gerekçesinin sunulması gerekiyor. Sebeplerin de geçerli olması gerekiyor."

"YENİ PROBLEMLER DOĞURMAMASI İÇİN..."

"Kadro dışı kalanların yeni problemler doğurmaması için takımdan ayrılması gerekiyor. Eğer onlar takımla antrenmana çıkarsa yeni problemler de ortaya çıkarabilirler. Kadro dışı kalan oyuncular tesislere çağrılıp sebepleri söylendi. Kadro dışı kalan bazı futbolcuların toplantıda sinirlendiğini duydum. Oyuncular tekrar maç kadrosuna alınmaz ama hukuki olarak takımdan ayıramıyorsun. Beşiktaş'ın bu süreçten sonra biraz daha hassas davranması gerekebilir."

"Beşiktaş'ta kadro dışı kalan oyuncuların bazıları sözlü, bazıları yazılı şekilde takıma geri dönmek istediğini söyledi. Eğer takıma geri dönmezlerse, kendilerince haklı nedenleri varsa sözleşmelerini tek taraflı feshedip paralarını istemekte özgürler. Büyük ihtimalle kadro dışı kalan oyuncular ayrılana kadar takımla birlikte antrenmana çıkacaklar."