Beşiktaş’taki Başakşehir maçındaki Talha değişikliği ile oyuna giren Saiss ile ilgili düşünceleriniz nedir?” 

"Beşiktaş’ta Saiss hiç istemiyor, bakıyorsun yüzüne belli oluyor. Futbolu bırakmış, en azından kafasında Beşiktaş’ı bırakmış.

Talha’da tam tersine çok istiyor, gelişmekte olan futbolcu böyle oyuncular bize lazım.

“Beşiktaş son 7 maçta 3 gol yedi ve şöyle bir şey hissettiriyor, bu takım gol yemiyor ve yemediği müddetçe bir şekilde de atmaya devam edecek”

Beşiktaş’ta Mert ekstra oynuyor ve şu an en formda kaleci diyebiliriz. Standartı olan kaleci. Mert iyi ve öyle kolay kolay geçemiyorsun. Savunmada Colley ve Talha gayet çok iyi olmuştu. Colley'in cüssesini ayarlamama sorunu var ama gayet iyi. Hadziahmetovic oraya çok iyi oldu. Ben Hadziahmetovic’i biraz daha oyunun içinde bekliyorum. Maça çift 8 gibi çıkıyorlar ama o sonra 6’ya dönüyor. Çift 8’e dönseler daha iyi olacak gibi. Gedson’u oynatıyor, daha ileri atıyor ama onunda geriye gelmesi lazım. Baskıyı tamamlamak açısından da çok önemli. Hücumda kullanma değil baskıyı önde yapma açısından. Genel olarak bir ilerleme var. Salih’in goldeki pası çok çok iyi ve hızlı tabi orada Şener performansını da değerlendirmek lazım.

Aboubakar’ın golünde kaleci hatası yok çünkü topu öyle bir yere atıyor ki hem savunma hem de kaleciyi paralize ediyor. Aboubakar golünde fotoğrafa değil açılara bakacaksın, topu nereden getirdi, nereye vurdu. O çok çok özel…

“Weghorst ile Aboubakar arasındaki en büyük fark öngörülememezlik mi?”

"Aboubakar diğer santraforlara baktığın zamanda öngörülemez bir oyuncu olduğunu görüyoruz. Beşiktaş adına bir taraftan çok çok büyük mutluluk özelliklerine baktığında çok daha ileride bir yerlerde olabilirdi. O diz sakatlığı vesaire çok ciddi şeyler yaşadı. Aboubakar’ın yaptığı işlere baktığında gerçekten çok şaşırtıcı. Salih’in de hakkını verelim bu arada sen tek pasınla santraforu bire bir bırakıyorsan sen görevini yapmışsın demektir."

Duhuliye.com