İşte Tümer Metin'in açıklamaları:

"Galatasaray İnönü'ye. lider olarak gelmedi ama oradan lider olarak ayrıldı.

Aradaki puan farkı 29 ve kalite farkı var. İki takım arasındaki oyuncu kalite farkını başlama düdüğünden, bitiş düdüğüne kadar çok net bir şekilde gördük.

Derbide oyunun şartları vardır. Golle başladı derbi, ona göre reaksiyon alırsın. Devre arası "iyi teknik adamlar acaba ben olsam şunu mu yapardım ifadelerini taça yollayanlardır" dedim. Santos kazanmak için de hücum anlamında, hücum oyuncuları anlamında, hücum oyuncuları üzerinden tasarruf anlamında her türlü hamlesini yaptı. 

Ama kimse kızmasın, kimse kusura bakmasın Beşiktaş taraftarlar için söylüyorum Beşiktaş takımında çoktan havluyu atmış, çoktan varlığıyla orada durduğunda seni tehdit edebilecek, sende beklenti uyandırabilecek tabi ki bu oyuncu da oynasın, bu da oynarsa takımın çehresi değişir diyebileceğin birçok oyuncu var ama onlar bırakmışlar ve medet umulmaya devam ediliyor. 

Bugün oyundan çıkana kadar oyunun en etkili adamı Rashica çok yoruldu takdir ediyorum ama Rashica'nın ölüsü sahada dursa kısmen yine iş yapabilecek durumda, yerine giren oyuncuların performansı tartışılır. 

İki takım arasındaki oyuncu kalite farkı oyunun her dakika makas aniden açıldı, büyüdü. Derbide oyunu şartlarına göre oynamak vardır. Galatasaray takımı şu an da ligin zirvesinde, lider en yakın takipçisinin iki puan önünde, Avrupa deneyimi olan geçen senenin şampiyonu, kısmen oturmuş takım, kendi içinde belli başlı problemleri var ama oyunun şartlarını bu ligde en iyi oynayan takım.