Beşiktaş rövanşa rotasyonlu bir kadroyla başladı. İlk yarıda bu 11’in pas frekansı düşük kaldı. Yenilerden Onana da ilk 11’deydi, başta 17’de “Nobody”nho’ya attığı kaleciye kadar gelen top olmak üzere ilk 45’te bonservis bedelini fazlasıyla sorgulatan pas hataları yaptı. Sadece 7. dakikada Neftçi kontraatağını olgunlaşmadan kestiği müdahale ile 6 numaralık adına olumlu bir aksiyona imza attı. Mahmudov’un 36’da attığı şut fena olmasa da Mert klasında bir kaleci o şutu kurtarmalıydı.

Umut Meraş ise gerçekten talibi varsa üçe beşe bakmadan hemen elden çıkarılmalı! Şenol hoca, ikinci devre başlarken yaptığı değişikliklerle Onana ve Meraş’ı oyundan alarak en doğru müdahaleyi yaptı. Rebic de tam hazır değil.

57’de zaten son 6 ayda en az 16. kez Beşiktaş’ın mevcut kadrosunda Aboubakar’ın değil gerçek bir alternatifi, gram benzeri bile olmadığını gördük. Aboubakar’ın Afrika Kupası’na gitmesi veya Allah korusun sakatlanması halinde Beşiktaş’a şu anda sahada hayat veren yıldız tozundan mahrum kalma ihtimali bile insanın uykusunu kaçırıyor!


Geç kaldılar

Rashica ve sakatlık sorunu yaşamadığı takdirde Ox gayet iyi transferler olmasına rağmen transferlerde geç kalındı. Bakü’deki maçın ilk 77 dakikası ve oyuncu değişikliklerinden sonraki 77’den sonraki performans, dünkü maçın ikinci yarısı ve ilk yarısı arasındaki oyun kalitesi farkı gece gündüz kadar farklı ve bu da tamamen o esnada sahada forma giyen oyuncuların kalitesiyle ilintili: Beşiktaş’ın ideal 11’i ve mevkisel alternatifleri aralarındaki kalite farkları çok büyük o yüzden oyun kalitesi açısından tavan ve taban performansları arasında da büyük fark var. Mutlaka bu fark tavan performans lehine azaltılmalı.

Ali ECE / Fanatik