Maxim ve Welinton gibi oyuncular için gelecek sezon Beşiktaş kadrosunda olabilmek adına önemli şanslardır sezonun bu bölümündeki maçlar. Ancak mecburi rotasyonda şans bulan bu iki oyuncunun vasat kalışının yanı sıra maçın ilk yarısında Antalyaspor'un presini kırabilecek kadar çabuk düşünebilen, iyi konsantre olmuş bir Beşiktaşlı oyuncu da yoktu. Antalyaspor'un dönen topları daha fazla kazandığı ilk yarıda Fernando ortasında Ömer Toprak ile bulduğu gol adeta Beşiktaş'ın bu kötü oyununa kesilmiş bir ceza oldu.

2. yarıya Şenol Güneş, Onur Bulut'u sağ öne atıp, Redmond'a serbestlik tanıyarak başladı. Akan oyunda yine Beşiktaş etkisizdi ama derbide olduğu gibi duran toptan golü buldu. Masuaku ortasında Aboubakar beraberliği getirdi. Ancak gole rağmen Beşiktaş bir türlü rüzgarı arkasına alamadı. Özellikle Rodmond'un etkisizliği ve kulübede bu tarz bir oyuncu olmadığı için üretkenlik sorunu çözülemedi.

Büyük takım santrforu!

Son bölümde Bünyamin'in bariz gol şansını engelleyerek atıldığı frikik karambolünde maçın etkisizlerinden Cenk Tosun golü yapmayı başardı. Oyuna sonradan giren Tayfur Bingöl etkisi ilk golden sonra ikinci Aboubakar golünde bir kez daha hissedildi ve Beşiktaş sezonun en kalitesiz oyunlarından birini oynamasına rağmen Antalya deplasmanını kayıpsız geçmeyi başardı. Maçın yıldızı Aboubakar kazanma arzusu, güçlü fiziği ve bitiriciliği ile adeta büyük takım santrforu böyle olur dedirtti.

Erman ÖZGÜR / Fanatik