Dünya Kupası maçları nedeniyle verilen arayı Antalya’da değerlendiren Beşiktaş’ta 10 günlük kampta özellikle 4 futbolcu öne çıktı. Kamp boyunca yapılan hazırlık karşılaşmalarında teknik-taktik uygulamaları yapan teknik direktör Şenol Güneş de genel olarak kadrodan memnun olduğunu ifade ederken çabukluk çalışmalarına ağırlık verdiklerini ifade etti.

HER GÖREVİ BAŞARIYLA YAPTI

· Gedson Fernandes: Kamp boyunca hem antrenmanlarda hem de hazırlık maçlarında kendisine verilen görevi fazlasıyla yerine getiridi. Defansif katkısının yanı sıra takımın ataklarında da ofansif olarak önemli roller üstlendi.

· Cenk Tosun: Şenol Güneş’in takımın başına geçmesiyle performansı yükselişe geçen tecrübeli futbolcu çabukluğuyla dikkat çekerken golleri ve asistleriyle göz doldurdu.

BU REDMOND ÇOK FARKLI

· Nathan Redmond: Sezon başı eleştirilen Redmond’un inanılmaz çıkışı ve temposu ise dikkat çekti. Hem defansif hem de ofansif bölgelerdeki aksiyonları ve presi ile Şenol Güneş’in gözdesi oldu

DEFANSA REKABET GELDİ

Welinton: Hatasız oyunu ile takım içindeki rekabeti yükseltti. Beşiktaş’ın en çok sıkıntı çektiği defans bölgesinde teknik direktör Şenol Güneş’in sisteminde yer almayı başardı.

Kaynak: Hürriyet