Bıyıktay gitti Kandemir sahaya indi

Ancak Bıyıktay ile lige 6 maçlık bir mağlubiyet serisiyle girilince Kandemir, yöneticilik koltuğundan koçluk bench'ine geçti. Kandemir yönetiminde takım toparlandı ve sezon sonunda play-off'a dahi kalmayı başardı.

Alperen ve Şehmuz yıldızlaştı

Bu dönemde Alperen Şengün, yaptığı büyük çıkışla NBA'in yolunu tutarak, Houston Rockets'a gitti. Bir diğer yıldızı parlayan oyuncu Şehmus Hazer ise Fenerbahçe Beko'ya transfer oldu. Beşiktaş, gençlerin biraz daha geri planda kaldığı bir kadroyla bu sezona başladı.

Ünlü menajer Ati Koç ile kriz

Bandırma Kırmızı'dan Beşiktaş'a gelen oyuncuların menajeri olan Atilla Emrullah ile Beşiktaş yönetimi arasında kriz çıktı. Taraflar oyuncuların takımda kalması veya ayrılması konusunda anlaşamadı. Ati Koç, olarak bilinen ünlü menajer, daha önce de çok sayıda oyuncunu Giresun ve Trabzon'a götürerek, Beşiktaş ile yaptığı ortaklığın benzerini gerçekleştirmişti.

Gençler için yabancıya sınır

Tarafların anlaşmasına göre siyah beyazlı yönetim takımda sadece 3 yabancı bulunduracaktı. Böylece genç oyuncuların daha süre alıp gelişmesini sağlayacaktı. Bunun karşılığında oyuncular piyasaya göre düşük bir ücretle oynayacak.

Ati Koç yüzde 30 pay alacaktı

Anlaşma çerçevesinde menajer Ati Koç da satışlardan yüzde 30 pay alacaktı. Ama satıp satmama kararında öncelik Beşiktaş'ın olacaktı. Fakat taraflar transfer sezonunda karşılıklı sorunlar yaşadı ve işbirliği fiilen sona ermiş oldu.

Projenin mimarı Kandemir de gitti

Fakat siyah beyazlı takım 9 maçta sadece 2 kez sahadan galip ayrılabildi. Deneyimli koç Kandemir, kötü gidişatını tersine çevirmeyi bir türlü başaramadı. Ve bugün Merkezefendi karşısında alınan yenilgiden sonra Kandemir, istifa kararı aldı. Böylece, 3 yıl önce yola çıkarken ortaya atılan projenin mimarı da gitmiş oldu.

16 kişinin 6'sı yabancı oyuncu

Bu sezon Basketbol Erkekler Süper Ligi'nde Beşiktaş Emlakjet olarak mücadele eden siyah beyazlıların 16 kişilik kadrosunda halihazırda 5'i ABD'li 1'i de Litvanyalı olmak üzere toplam 6 yabancı oyuncu bulunuyor.