Engin Kehale açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

'Beşiktaş aslında kazanmaya, Fernando Santos ismini KAP’a bildirdiği anda başladı. Futbol, hayattaki birçok şey gibi mental olarak zayıf olduğunuz anda performans gösterebileceğiniz bir alan değil. Siyah beyazlılar, sezon başındaki transfersizlik ile başlayan depresyon halinden bu açıklama gelene kadar çıkamamıştı.

Portekizlinin ismi, adeta bir aile terapisti havası verdi kulübe. Succession dizisinde tüm ailenin halkla ilişkiler için bir terapist ile inzivaya çekilişi gibi oldu. Taraftar önce yönetimine, sonra takımına tekrar inandı. Oyuncular, yeni hocaya kendini göstermek ve taraftarın gönlünü kazanmak için vites artırdı. Semih’in performansı, Demir Ege’nin 11’e girişi ve sakatların dönüşü ile de tekrar bir takım havası oluştu.

Siyah beyazlılar, kalelerinde hiç pozisyon vermedikleri gibi skora kolay gitmeyi de başardılar. Salih’in ceza sahası koşusu ve golü önemli zira kariyerinde bir üst seviyeye çıkması için yapması gereken ama çok az yaptığı bir koşu bu. Belli ki Santos ile kıpırdanacak.

Artık sıra kurt hocanın dokunuşlarında. Bunu yapacak zamanı ve kredisini şimdiden hak etmeye başladı bile. Takımın yerine gelen özgüveniyle sezonun geri kalan bölümünde daha yarışmacı bir Beşiktaş görürsek şaşırmamak gerek.'

Engin Kehale | Hürriyet